Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Už máte vybranou nějakou školku?

Kliknutím zvětšit
V tomto prostředí se pohybují děti z dětské skupiny Hnízdečko. Foto Lucie Zamrazilová

S dětmi se doslova roztrhl pytel! A tak ať už máte jedináčka nebo tolik dětí, že už si můžete založit rodinnou kapelu, dřív nebo později budete řešit, komu je svěřit, až půjdete do zaměstnání.

A já Vám s tím můžu pomoci. Jsem Lucie Zamrazilová a před pár týdny jsem založila dvě dětské skupiny Hnízdečko a Hnízdečko 2 v Neuměřicích s celkovou kapacitou 24 dětí. Mým cílem bylo vytvořit dětem bezpečné místo, kde učení je radost a respekt není cizí slovo. Kde se děti mohou pohybovat svobodně v rámci pravidel, na kterých se domluví s tetami. Kde dospěláci jsou parťáci, nikoliv strašáci a kde chyba je vítaným prvkem a žádnou prohrou.

Jestli se mi to opravdu povedlo, se můžete přesvědčit sami na adrese čp. 85 Neuměřice (budova obecního úřadu). V prvním patře najdete dvě krásné třídy. První je pro děti od 18 do 36 měsíců a druhá pro děti od 3 do 6 let. Vítány jsou batolata s plenkami i předškoláčci.

Náš koncept je jednoduchý - každé téma probíráme v kontextu a pomocí různorodých aktivit. Dítě si u nás volí, jakou cestou se bude učit - pohybem, říkankou, smysly, čtením, divadlem, písničkami, výtvarnými činnostmi, pokusy, manipulačními hrami, činnostmi z praktického života aj. Vedeme ho k samostatnosti, vnitřní motivaci, nezávislosti, respektu, ale i odpovědnosti za své volby. Po odpoledním odpočinku děti z jednotlivých tříd spojujeme, aby se od sebe navzájem učily, pomáhaly si a spolupracovaly.

Velké plány mám i s dospěláky! Chystám pro ně vzdělávací semináře, pravidelné schůzky, akce v podobě zahradní slavnosti, adventního setkání i seznamovák. 

A jak se můžeme setkat? Můžete přijít na individuální prohlídku po celý rok od 7 hodin do 17 hodin. Nebo se zaregistrovat na akci Zažij školku, kde s námi opravdu prožijete dopoledne či odpoledne a uvidíte, jak to u nás probíhá.

Lucie Zamrazilová
12. 11. 2022, 14:46


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát