Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 25. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Město Slaný hodlá narovnat smluvní vztahy s TS Slaný

Kliknutím zvětšit
Sídlo Technických služeb Slaný v Nejtkově ulici. Foto Libor Pošta

Město Slaný na začátku tohoto roku vypovědělo společnosti TS Slaný smlouvu v oblasti veřejně prospěšných prací, na začátku března smlouvu o nakládání s komunálními odpady. Přestože výpovědní doba u druhé jmenované smlouvy jsou pouhé 3 měsíce, město, respektive jeho bývalá garnitura se nesnažila vypsat nové výběrové řízení na nového dodavatele těchto služeb.

A tak vyvstala otázka, kdo by na začátku prázdnin ve Slaném vyvážel domovní odpady a zda by byly vůbec vyváženy. Vedoucí představitelé města proto byli nuceni tento problém s jednateli TS Slaný urychleně řešit. Taktéž se zabývali závazkem města vůči TS Slaný, respektive neuhrazenými fakturami ve výši 5,6 mil. Kč.

Po poměrně dlouhých jednáních dospěly obě strany k dohodě o narovnání smluvních vztahů, prodloužení spolupráce, respektive smluv do roku 2017, a taktéž k tomu, že město Slaný se jasně hlásí k problematice neuhrazených faktur.

Protože představitelé města nemají k této záležitosti žádné podklady a tudíž nemohou posoudit oprávněnost faktur TS Slaný, nechají si zpracovat návrh od právního zástupce.

Město Slaný se zavázalo, že konce září předloží návrh na řešení této problematiky a do konce října vše vyřeší.

Starosta Slaného Martin Hrabánek míní, že narovnání smluvních vztahů s TS Slaný a uhrazení faktur ve výši 5,6 mil. Kč je důležité i z toho pohledu, že město se tak vyhne řešení této záležitosti soudní cestou.


Libor Pošta
15. 07. 2016, 16:39


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Anna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát