Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Závěr předvolební kampaně ve Slaném byl ve znamení osočování, urážek a pomluv

Kliknutím zvětšit
V pátek ve 14 hodin se ve Slaném otevřely volební místnosti. Foto Sláva Pilík

V tuto chvíli právě vrcholí volby do zastupitelských sborů obcí a měst. Ve městě Slaném se ovšem letos odehrálo něco, co tu dosud nebylo - anonymní osočování, urážky a pomluvy, veřejně šířené na internetu a letácích.

Kritika byla velkou měrou namířena proti osobě Ivo Rubíka. Výhrady ke starostovi se dotkly také jeho rodiny. Na diskuzním fóru starosty města například jistý anonym zpochybňoval jeho koupi pozemku ve Slaném. Další výhrady směřovaly k vedení města samého. Těsně před volbami dokonce byla vydána tiskovina tvářící se jako noviny, která přinesla několik velmi osočujících článků, které byly zpravidla nepodepsány. Zjevnou snahou pisatelů bylo ovlivnit veřejné mínění těsně před volbami. Jak ale říká druhá strana zastupitelstva, která se starostou souhlasí a myslí si, že dělá svou práci dobře, jde o pomluvy, polopravdy a mnohdy i lži.

Starosta Ivo Rubík na poslední chvíli vyzval občany k osobnímu setkání s ním, kde prý informace opozice uvede na pravou míru. „Zlu je třeba se postavit,“ řekl starosta na schůzce, kam se dostavil i se svou ženou.

Setkání se konalo ve středu 13. října v městském centru Grand od 18 hodin. Podle některých účastníků setkání je tato kampaň kromě logických a praktických snah získat podstatnější vliv na vedení města mimo jiné vyvolána také zbytečně okleštěnou informovaností občanů, například při zadávání či informování o výsledcích výběrových řízení či malou informovaností a malou diskuzí s veřejnosti ohledně uvažovaných investic či plánovaného rozvoje města. Podle jiných jde o neslušnou formu volební kampaně.

Předvolební tiskovina se objevila také v poštovních schránkách Slánských občanů a jelikož některé články v ní se dotýkají také osoby slánského zastupitele a známého podnikatele Zbyňka Frolíka, ten reagoval. Ve svém sdělení spoluobčanům (které bylo rovněž distribuováno do poštovních schránek) pak osvětluje mnohé, co druzí kritizují. Informace opozice označil za manipulaci s fakty, osobní závist, snahu o diskreditaci starosty a rovněž nactiutrhání, které lze řešit soudně.

Předvolební nálada ve Slaném byla a je velmi napjatá. Dnes ve 14 hodin se uzavřou volební místnosti. Jak ovlivnilo slánské voliče prostředí zjevné nespolupráce jejich komunálních politiků, to možná výsledky voleb ukáží. Více informací o této předvolební kauze přinese tištěná forma Slánských listů.

Sláva Pilík
16. 10. 2010, 11:00


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát