Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vznikne ve Slaném další kruhový objezd?

Kliknutím zvětšit
Místo této křižovatky by mohl být ve Slaném další kruhový objezd. Foto Sláva Pilík

Na stávající křižovatce ulic Žižkova, Smečenská a Záfortenská ve Slaném by mohl v blízké budoucnosti vzniknout kruhový objezd. Alespoň tak hovoří informace, které pro Slánské listy prozradil na tiskovce místostarosta města Jaroslav Hložek. Jedná se totiž o podmínku města při schválení záměru postavit ve Slaném další obchodní centrum.

To by mělo být vybudováno vsetínskou společností Fastav Development AOC v místech bývalého závodu Tatra v Ouvalové ulici. „Oni potřebují nějaké městské pozemky, aby splnili zadání, že výjezd od nového obchodního centra nemůže být kvůli bezpečnosti dopravy přímo na silnici 2. třídy do Ouvalovy ulice, ale na druhou stranu směrem ke hvězdicové kotelně na kruhový objezd. Právě kvůli tomu se obrátili na město se zájmem o koupi našich pozemků,“ řekl Slánským listům místostarosta Hložek.

Pokud bude uvedený záměr developera realizován, zmizí kvůli kruhovému objezdu také malé parkoviště pro několik desítek aut právě u zmíněné křižovatky. V této oblasti je už takto parkovacích míst velmi málo, kdysi se prostě při výstavbě vysokých bytových domů nepočítalo, že auta budou rychle přibývat. Ptali jsme se tedy jak chce město tento problém řešit. „Jednou z podmínek stavebního řízení je také to, že parkoviště u nového obchodního centra pro asi 145 aut musí být volně přístupné. Pak by sloužilo právě lidem z bytových domů v blízkosti. Je to sice o něco dále od Žižkovy ulice, ovšem my bychom tím vyřešili i problém parkování nejen v Žižkově ulici, ale také v oblasti Záfortenské,“ vysvětlil Hložek.

Další obchodní centrum jistě mohou nelibě nést slánští střední podnikatelé - obchodníci. K tomu místostarosta řekl, že to město skutečně ovlivnit nemůže. „Na druhé straně to místo, kde má obchodní centrum stát, je strašně zdevastovaný prostor, i když na něj není moc vidět. Jako Slaňák jsem rád, když by ten areál byl rekonstruován,“ řekl místostarosta.

Městem navržený kruhový objezd by dle slov Jaroslava Hložka řešil i tak trochu nepřehlednou křižovatku, kdy právě při výjezdu z Žižkovy ulice je poměrně špatně vidět dolů do Smečenské a „kruháč“ by elegantně přehlednosti v dopravě na tomto místě pomohl.

Rada města slaného doporučila, aby se uvedené firmě pozemky podél Záfortenské ulice prodaly v ceně 1000 korun za metr čtvereční. Jde o plochu celkem 1181 m2 a po dokončení výstavby by kruhový objezd byl předán správci komunikace, což je Středočeský kraj. Podle nepotvrzených informací by plánovaným obchodním centrem měla být malá forma marketu obchodního řetězce Tesco.

Sláva Pilík
17. 09. 2012, 16:46


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát