Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pořádek ve Slaném decimují nejen psi, ale také kuřáci

foto
Tento bordel před schody do jednoho domu v ulici Cyrila Boudy těžko svádět na psy, evidentně je viníkem bytost zvaná člověk. Foto zaslal čtenář SL

S postupným odchodem zimy a mizejícím sněhem se na povrch slánských ulic stále zřetelněji dostávají psí hromádky a přibývá kritiky ze strany občanů směrem k městu. Podle údajů ze slánského městského úřadu je ve Slaném registrováno v loňském roce téměř 1500 psů. Kvalifikovaný odhad skutečného počtu je ale dvojnásobný. A psi denně nadělají po městě na 700 kilo svých exkrementů, které ne každý majitel okamžitě odklidí. Nepořádek ale nedělají jen oni, ale také lidé, kteří kdeco vyhodí na ulicí. Převážně to jsou nedopalky cigaret.

Ohledně psů a na dosavadní účinnost platnosti nové vyhlášky o jejich prokazatelné registraci čipem nebo tetováním ve městě jsme se informovali na městském úřadě, poznatek o kuřácích, kteří taktéž masivně znečišťují město, nám poslal včetně fotografie jeden z našich čtenářů.

Podle vedoucí finančního odboru Ziny Nové se účinnost nové vyhlášky, která nařizuje mít psa vybaveného rozpoznávacím čipem, nebo tetováním, projevuje. „Nyní je přihlášeno asi o sto psů více než v roce 2009. Lidé chodí s potvrzením o čipování, jejich psu je například pět i více let a do té doby přihlášen nebyl,“ řekla pro Slánské listy Zina Nová. Jak dále uvedla, ročně se nově přihlašuje 150 dalších psů a přihlášení se nemusí každoročně opakovat. Téměř stejný počet bývá ročně z evidence odhlášen a k tomu nemusí majitel splnit žádné podmínky, je to jeho odpovědnost, zdali při kontrole bude zjištěno, že nemá zaplacený za svého psa poplatek. Jak řekla dále vedoucí finančního odboru, město vybere za rok na poplatcích ze psů několik set tisíc korun, v roce 2009 to bylo například 613 tisíc. Náklady souvisící například s úklidem psích exkrementů ale nelze přesně vyčíslit, protože tento úklid je prováděn společně s běžným úklidem města. Jediný vyčíslitelný náklad, který se Slánským listům podařilo zjistit přesně, je za nákup sáčků, které pro možnost úklidu exkrementu dává majitelům psů město zdarma. Jde o částku 20 tisíc korun.

Psi nezodpovědných majitelů nejsou ale jediní, kteří poměrně značně zaneřádí město a lidé musí být často velmi opatrní, aby si „cosi“ neodnesli až domů. Velmi nepříjemné je znečištění samotnými lidmi. Z převážné většiny jsou to kuřáci, kteří bezostyšně vyhazují své nedokouřené zbytky - „vajgly“ rovnou na zem. Tam, kde se mnohdy soustředí mladí ale i starší kuřáci a diskutují na schodech bytových domů, před restauracemi či dokonce poblíž některých škol nebo na okrajích parků, lze nalézt místa zcela zavalená stovkami cigaretových nedopalků.

Jeden z našich čtenářů, mimo jiné také majitel psa, který ale po něm vždy jeho hromádku uklidí, nám zaslal fotografii jednoho takového místa. Takového, které se odhalilo právě ve chvíli, kdy s odcházející zimou odtál sníh, který dosud zakrýval jak psí hromádky, tak v tomto případě děsivou „nálož“ cigaretových vajglů.

Sláva Pilík
19. 03. 2010, 10:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 12 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát