Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slaný chce další dvě třídy mateřských škol

Kliknutím zvětšit
V mateřské škole na Hlaváčkově náměstí je sice velká zahrada, ale nová třída by musela být v dalším patře. Foto Sláva Pilík

„Znovu po dvou letech jsem požádal odbor školství, aby podali informaci, zdali jsou aktuálně potřebná nová místa v našich mateřských školách,“ uvedl informaci o možném rozšíření kapacity mateřských škol, o které jednala slánská městská rada, starosta města Slaného Ivo Rubík.

Podle jeho slov ale městská rada nebyla ze zprávy podané odborem školství příliš moudrá. To proto, že vlastně nejde odhadnout zdali bude kapacita v mateřských školách v budoucnu dostatečná či zdali budou naopak volná místa přebývat.

Jednání slánských radních ale ukázalo, že město Slaný je v současné době na samé hranici vyčerpanosti maximální možné kapacity volných míst v mateřských školách, ovšem rada nerozhodla, že by bylo nutné zřídit mateřskou školu další. Na jedné straně se ze stran veřejnosti sice ozývají hlasy, že místa v mateřských školách nejsou k dispozici, na druhé straně odbor školství, alespoň podle starosty města, tvrdí, že je míst dostatek.

Ve Slaném jsou čtyři MŠ, maximální možná kapacita dle hygienických pravidel je 445 dětí. Zatím je mezi nimi také 61 dětí z okolních obcí. Jde o děti, které brzy ukončí předškolní věk a byly přijaty ještě v době, kdy město nevyslovilo pravidla o přednostním přijímání dětí a zvláště předškoláků z města Slaného a jeho místních částí.

Výsledkem celého jednání rady tedy bylo, že nebude zřizovat novou mateřskou školu, ale rada dala úředníkům úkol připravit v mateřských školách k dispozici další dvě třídy. Podle radních Slaný má zůstat u názoru, že razantním zvýšením kapacity mateřských škol nechce řešit problémy okolních obcí s malými dětmi a předškoláky a zachová stejná pravidla pro přijímání dětí jako jsou dosud, tedy přednost pro děti ze Slaného a v první řadě pro předškoláky. Zřízení dvou nových tříd by mělo vyřešit případné problémy s kapacitou a pokud větší potřeba umístění slánských dětí ve školkách nebude, bude možno zmenšit nynější, často až příliš velký počet dětí ve třídách, případně by se tím uvolnil prostor pro přijetí i mladších dětí občanů Slaného do stávajících školek.

Z jednání ale nevyplynulo, kde konkrétně budou nové třídy MŠ zřízeny. Možnosti rozšíření stávajících školek, či návrh jiného vhodného řešení, aby vznikly dvě nové třídy, má za úkol předložit městské radě odbor školství co možná nejdříve k dalšímu jednání.

Sláva Pilík
19. 06. 2009, 08:45


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 1 bodů. Průměrný počet bodů: 1

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát