Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Plochá dráha málem skončila, město se za ni postavilo

foto
Petr Křikava měl v minulých týdnech další velké starosti. Foto Sláva Pilík

Nejúspěšnější slánský sport dávné i blízké historie - plochá dráha - málem v letošním roce skončil. Nikoliv sice úplně, ale z velké části, protože by ve Slaném nemohly být pořádány mistrovské soutěže. Na vině tomu bylo listopadové rozhodnutí sportovní komise pro plochou dráhu českého automotoklubu, které stanovilo, že od příštího roku musí být všechny plochodrážní stadiony vybaveny bezpečnostními nafukovacími mantinely.

To v naší republice nemají už jen dva kluby - Grepl Mšeno a AK Slaný - oba extraligové oddíly. Známé potíže se získáváním financí i na pouhý nejnutnější provoz a činnost tak mohly znamenat, že další milión, na který je investice do mantinelů odhadována, slánský klub nesežene. I proto činovníci uvažovali, že na stejném jednání komise nepřihlásí klub do extraligové soutěže, která Slanému přinesla několik mistrovských titulů a městu proslulost i za hranicemi naší země.

Již v sobotu po rozhodnutí žhavili činovníci AK Slaný telefony a obrátili se s žádostí o pomoc na své město. Přestože návrh rozpočtu byl již hotový, starosta Ivo Rubík doporučil vedení ploché dráhy, aby soutěž přihlásilo s tím, že se městská rada pokusí najít nějaké řešení. Na svém jednání 25. listopadu pak městská rada schválila další položku do navrhovaného rozpočtu, a to milión korun na pořízení potřebných moderních mantinelů.

„Vnímám tuto situaci jako občan i starosta města s tím, že je to nejtradičnější sport ve Slaném a město je mnohde i za hranicemi spojováno právě s plochou dráhou. Dalším faktem je, že bez mantinelů by prakticky po šedesáti letech ve Slaném tento sport skončil,“ řekl pro Slánské listy Ivo Rubík, starosta Slaného.

Jak uvedl předseda klubu ploché dráhy Petr Křikava, město, i když o všem ještě bude rozhodovat zastupitelstvo (pozn. autora), činnost klubu v mistrovských soutěžích tímto zachránilo. Navíc se klubu otevírá další šance získání určitých prostředků, i když je jako každoročně nejistá. Klub může pro příští rok zažádat o jeden krajský grant. Je nabíledni, že by požádal o peníze na mantinely, takto může požádat o další podporu své činnosti.

Na výroční schůzi slánského plochodrážního klubu, která se konala 27. listopadu v Krušovicích, se kromě mnohých dalších údajů objevila i čerstvá informace o pomoci města ploché dráze. Vedení klubu zde městu Slaný za jeho přístup poděkovalo a rozhodnutí městské rady zařadit tuto investici do rozpočtu si zasloužilo ohromující potlesk všech přítomných. Vždyť v příštím roce je Slanému přislíbeno konání Mistrovství světa juniorů. A vzhledem k tomu jak výjimečně se ve Slaném oproti některým jiným klubům v ČR o mládež starají, by odstoupení z plochodrážní scény, navíc v roce 60. výročí založení ploché dráhy ve Slaném, bylo velkou škodou a dá se říci, že i ostudou.

Sláva Pilík
20. 12. 2009, 11:29


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát