Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Chtěl podnikatel ošidit město?

Kliknutím zvětšit
Asi takto, hluboko ve vedlejších pozemcích města, projektuje podnikatel obslužnou komunikaci. Reprofoto Sláva Pilík

Slánská městská rada na svém květnovém zasedání obdržela návrh k převzetí budoucích kanalizačních a vodovodních sítí, komunikací a zeleně od soukromého podnikatele, který v lokalitě V Ráji nad lesoparkem Háje plánuje realizaci výstavby rodinných domků na pozemcích současných zahrádek. Podobné souhlasy město obvykle bez problémů vydává, ale v tomto případě městská rada s návrhem nesouhlasila.

Radní si totiž všimli, že dle přiloženého projektu by město přišlo zcela zbytečně o téměř 2000 metrů vlastních pozemků, což vyjádřeno finančně znamená částku až čtyř miliony korun. Projektant totiž komunikaci navrženou městu k převzetí nakreslil hluboko ve vedlejších městských pozemcích. Bližší hranice této komunikace by byla dokonce od hranice pozemků, kde plánuje podnikatel stavět, vzdálena plných 12 metrů. Také další komunikaci vedoucí k plánované křižovatce poblíž konce ulice O. Scheinpflugové vede projektant ortodoxně pouze po městských pozemcích, takže vzniknuvší křižovatka by měla z jedné strany zcela nesmyslný tvar. Těmito fakty byli radní skutečně velmi nemile překvapeni a reakce byla okamžitá.

Obě podivné nesrovnalosti v projektu znamenaly nesouhlas rady, která pověřila místostarostu Pavla Bartoníčka a příslušné úředníky vyvolat s navrhovatelem jednání vedoucí ke změně projektu.

Sláva Pilík
21. 06. 2010, 10:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 7 bodů. Průměrný počet bodů: 2.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát