Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jak jsem ve Slaném odhazoval sníh
a zlomil při tom lopatu

Kliknutím zvětšit
Ilustrační foto.

Ve čtvrtek 21. ledna, tedy 10 dní po sněhové kalamitě jsem vezl svoji máti (tchyni) k lékaři do slánské polikliniky. Jelikož je po vážné operaci kolena, zastavil jsem co nejblíže ke vchodu, aby šetřila každý krok. Jenže nastal problém: Chodník téměř perfektně uklizený, cesta též řádně upravená, ale průchod přes sněhovou bariéru odhrnutého sněhu mezi chodníkem a silnicí - prostě nebyl. Musel jsem své máti opravdu výrazně pomoci, aby se přes ten kopec zledovatělého sněhu dostala.

Odjel jsem ze zákazu stání a hned za rohem jsem viděl městského strážníka, který pečlivě vypisoval pokutový bloček za špatné parkování a nahlásil jsem mu neprůchodný vchod do polikliniky, ať s tím město něco udělá a považoval věc za vyřízenou. Po chvíli mě napadlo, že služebním postupem toto hlášení půjde rozhodně déle než bude máti u lékaře a mě bude opět čekat „přenášení“.

Zašel jsem tedy na městský úřad (protože město je majitelem pozemku) a u nejbližšího okénka (byla to podatelna) jsem požádal o zapůjčení hrabla, že si průchod proházím sám. Úřednice byly překvapené, co to po nich chci a s tím, že hrabla nemají, mě poslaly do jiné budovy na odbor Správy majetku. Tam mě vyslechli a vysvětlili, že „pláču sice dobře, ale na špatném hrobě“, protože ani tady žádné hrablo nemají. Poslali mě tedy na Technické služby a tam už určitě hrabla budou mít.

Na Technických službách mi půjčili téměř novou hliníkovou lopatu a já se pustil do prohazování průchodu ve zledovatělé sněhové bariéře před vchodem do polikliniky. Byla to docela fuška, ale pod nepřímým dozorem strážníka (pečlivě vypisoval další pokutové bločky) se mi dílo povedlo a povedlo se mi i zlomit lopatu. Tuto zničenou lopatu jsem chtěl zaplatit, ale bylo mi odpovězeno: „Zapomeňte na to, takových lopat zničíme denně 15.“ Po chvíli máti zavolala, že si pro ni můžu přijet a já byl spokojený, jak to vše dobře vyšlo.

Už cestou domů mě napadlo několik otázek a chci požádat někoho odpovědného o odpověď.

1. Proč před zdravotnickým zařízením, kde denně projdou stovky nemocných lidí a navíc je zde i vyhrazené parkování pro invalidy, není 10 dní po kalamitě sníh odstraněn!?

2. Proč vůbec nikomu nevadí, že cizí člověk zničí městský majetek!?

3. Proč městští strážníci koukají jen na špatně zaparkovaná auta a nevšimnou si neprůchodných míst ve městě?

4. Proč se nevyužije práce dlouhodobě nezaměstnaných, kteří jsou povinni vykonávat veřejnou službu?

Myslím, že sníh z chodníků a cest se nemá uklízet proto, že to nařizuje zákon, ale pro to, že se lidé potřebují po městě bezpečně pohybovat. Moc bych si přál, aby odpovědní pracovníci konečně pochopili, že jsou na svých místech placeni proto, aby zajistili pohyb nejen zdravých, ale i invalidních občanů, dále maminek s kočárky a také umožnili plynulé a bezproblémové zásobování.

Věřím, že mi na mé otázky někdo odpovědný odpoví a dohlédne na to, aby příště město normálně fungovalo „jako by se nechumelilo.“

Pro SL Karel Podracký
22. 01. 2010, 12:00


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 14. Čtenáři celkem udělili: 66 bodů. Průměrný počet bodů: 4.71

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Želva - 22. 01. 2010, 13:36:32
Já vám odpovědět neumím
Pane Podracký,
mě by odpovědi na Vaše otázky také velmi zajímaly,na otázku č. 2 bych tipovala, je to proto, že se nejedná o majetek jedince, ale města a město má dostatek finančních prostředků, které získá tím, že městský strážník vybere pokuty od občanů, kterým nic jiného nezbývá než zaparkovat na zakázu, protože druhá strana je uzavřená.To je v podstatě i odpověď na otázku č.š . A proč se nevyužije dlouhodobě nezaměstnaných,kteří pobírají sociální dávky? No to je jasné ,to by přece byla diskriminace.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát