Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Zdrží se realizace obchvatu Slaného?

Kliknutím zvětšit
V těchto místech, poblíž nynějšího autobazaru, by měl stát most přes údolí a železniční trať. Foto Sláva Pilík

Podle dopisu ředitele Ředitelství silnic a dálnic správy Praha Tomáše Jílka se patrně zdrží příprava i vlastní realizace severního obchvatu města Slaného. Vyplývá to z dopisu, který obdržel 1. července žižický starosta Rubeš, který je známý svou stálou kritikou podmínek, ve kterých žijí lidé Vítova a Luníkova, kudy vede průtah od Velvar do Slaného a který je obrovsky zatížen tisícícovkami osobních a hlavně nákladních aut.

Možné odsunutí začátku výstavby obchvatu Slaného, který by kromě jiného řešil i žižický problém, Slánským listům nevyvrátil ani starosta Slaného Ivo Rubík. Na přímou otázku, zdali ví o výše uvedené informaci, řekl, že co se týče peněz na letošní práce s přípravou stavby obchvatu, nemá žádné zprávy než ty poslední, kterými byl ubezpečen z ŘSD, že na přípravu jsou peníze k dispozici. Za tuto částku přesahující 20 milionů korun by tedy měly proběhnou výkupy pozemků dle harmonogramu, dále by měla být zpracována projektová dokumentace pro žádost o stavební povolení a zorganizována veřejná soutěž na dodavatele stavby. Bližší informace ohledně prací a financování přípravy v letošním roce by se měl slánský starosta dozvědět co nejdříve na další schůzce s ŘSD, která byla z důvodu onemocnění zástupce této firmy odložena.

Kdy ale skutečně k zahájení stavby, která měla být zahájena první šestikilometrovou částí v roce 2010, dojde, to je patrně ve hvězdách. Z Jílkova dopisu totiž lze dovozovat, že k plánované konkrétní realizaci obchvatu nemusí z důvodu nedostatku finančních prostředků ve státním rozpočtu podle původního plánu dojít.

Sláva Pilík
23. 07. 2009, 12:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 4 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát