Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dialýza ve slánské nemocnici by měla začít fungovat od listopadu, příští měsíc dojde ke zkušebnímu provozu

Kliknutím zvětšit
Vrátky a lešení ze stavby pavilonu D zmizí, nyní začne úprava okolí. Foto Sláva Pilík

Podle posledních informací by mělo nové dialyzační středisko začít ve slánské nemocnici fungovat od 1. listopadu tohoto roku. Vyplývá to z kontrolní návštěvy stavby, která, jak bylo radními města zjištěno 2. září přímo na místě, pokračuje dle plánu. Právě v těchto dnech mělo již být požádáno o kolaudační rozhodnutí a měsíc říjen bude vyčleněn pro instalaci technologie a provedení zkušebního provozu.

„Všechny termíny, jak vyplývají ze smlouvy budou, zdá se, splněny,“ potvrdil na tiskovce starosta Ivo Rubík. Jak dále řekl, nejpozději prvního října si firma Fresenius, se kterou pro provozování dialýzy má město nájemní smlouvu k objektu, převezme nové prostory, aby mohla provoz kompletně připravit. Dialyzační středisko bude mít sedm lůžek a jedno oddělené infekční. Problém by neměl být ani se zdravotnickým personálem. Obavy z toho, že by firma oslovila stávající personál nemocnice, jsou liché. Firma Fresenius, jak potvrdil starosta, deklarovala, že si personál dialýzy přivede svůj.

Stavba byla ovšem rozsáhlejší, protože nad prostorami dialýzy se stavěla ještě dvě podlaží jako rozšíření stávajícího pavilonu D - Gynekologie a porodnictví. Byly tu vybudovány dva nové operační sály a tato stavba se také chýlí ke svému dokončení. V současné době se dodělávají poslední drobné práce uvnitř budovy a úprava čeká také okolí objektu, přístupové cesty a zeleň.

Celková suma, za kterou město objekt postavilo je 32 milionu korun a firma Fresenius se podílí částkou 10 milionů, což je vlastně předplacení nájmu za využívání potřebných prostor. Horní patro je již v hrubé stavbě hotové a čeká ho řekněme modernizace. Ta spočívá ve vybavení novou technologií, na jejíž financování chce město uspět s žádostí o finance z Evropské Unie. Žádost už je připravená na jaro 2010, kdy mají být, a vše pro to svědčí, otevřeny dotace prioritní osy pro modernizaci zdravotnictví ve Středočeském kraji. Kromě žádosti o dotaci na modernizaci pavilonu D již město požádalo také o peníze na zateplení některých nemocničních budov včetně nově dobudovaného pavilonu gynekologie a porodnice.

Sláva Pilík
23. 09. 2009, 15:21


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát