Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slánské listy slaví 20 let, dnes vycházejí poprvé zdarma

foto

Slánské listy již vycházejí dvacet let, a to přesto, že situace na mediálním trhu je rok od roku složitější. Vydávání regionálních novin je natolik finančně náročné, že okresní regionální týdeníky či čtrnáctideníky v České republice až na pár malých výjimek již dnes nevycházejí. A těch pár vytrvalců, mezi které patříme, řeší, jak si s novou situací poradit.

Slánské listy nejenže vycházejí již dvě dekády, ale jsou držitelem jednoho českého rekordu - vychází totiž pouze pro část okresu, pro Slánsko. Jejich výroba je díky tomu ještě o mnoho náročnější než u okresních novin.

Nyní, na počátku roku 2013, je situace na regionálním mediálním trhu ještě daleko složitější, než byla například před pěti lety. Nejenže se za tu dobu radikálně zvýšilo DPH, ale již čtyři roky trvá ekonomická krize a lidé mají čím dál hlouběji do kapsy. A první, na čem se rozhodnou ušetřit, jsou noviny a časopisy, jelikož řada čtenářů se zcela pochopitelně spokojí s těmi, které se rozdávají zdarma, např. s naším konkurenčním periodikem Slánská radnice, na který město vydává již řadu let značné finanční prostředky.

Pokud mají Slánské listy nadále vycházet a zachovat si svůj atraktivní obsah, musí mít dostatečnou komerční podporu, a to dokáží pouze tehdy, když budou mít i nadále velký čtenářský potenciál. Proto jsme se rozhodli k revolučnímu kroku – vydávat Slánské listy zdarma. Budou sice mít menší rozsah (20 stran), ale nadále v nich naleznete nejen řadu zajímavých reportáží ze slánského regionu, ale budete se nadále setkávat s většinou Vámi oblíbených dosavadních rubrik.

Slánské listy budou v novém roce vycházet v několikanásobně větším nákladu než dosud, jelikož budou tištěny nejen pro téměř všechny obyvatele slánského regionu, ale společně s časopisem Plus budou distribuovány i na Kladensku, Litoměřicku a Praze - západ v celkovém minimálním počtu výtisků 35.000 kusů.

SL si budete moci zdarma odebírat až na výjimky na dosud původních prodejních místech, tedy v trafikách a prodejnách, jak jste byli zvyklí, navíc přibudou další distribuční místa. Pokud se stane, že i přes tento vysoký náklad se na někoho nedostane, bude si moci Slánské listy vyzvednout v naší slánské pobočce ve Sklenářství Čáp na Masarykově nám., či ve větších obchodech a trafikách, kam budeme noviny průběžně doplňovat.

Hezké chvilky nad stránkami Slánských listů Vám přeje celý redakční kolektiv.

Jiří Červenka
24. 01. 2013, 19:12


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát