Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Jak Slánsko zapadlo sněhem

foto
Když přišla obleva, hrozil sníh pádem se střech domů. Foto Sláva Pilík

V polovině ledna zasypal Slánsko velký příval sněhu. S jeho odklízením měly obce velké potíže a také lidé často museli dávat velký pozor, aby po zatím neuklizených chodnících prošli bez úrazu.

Uklízecí stroje vyhrnovaly k okrajím vozovek hromady sněhu a z druhé strany byly bariéry zvyšovány sněhem z chodníků. Mnohde byl problém dostat kromě přechodů pro chodce, protože chyběly průchody sněhovými bariérami. Ve městě Slaném pomáhali odklízet nejen technické služby a jejich brigádníci, ale také občané sami. Ne všude však chodníky uklizené byly. Sníh naštěstí nenapáchal větší škody. Na pěší zóně se sice propadl chodník, ale bylo to právě proto, že tudy projížděla malá uklízecí technika a pak se vinou oblevy málo utužené podloží chodníku propadlo. Obleva, která přišla v noci z neděle 17. na pondělí 18. ledna začala také uvolňovat sněhové laviny, které začaly padat se střech. Město Slaný upozorňovalo občany na toto nebezpečí občany městských rozhlasem a ti místy raději chodili po vozovce. Během přívalů sněhu i následné oblevy se podařilo zabezpečit hlavně místa, kde se pohybuje pravidelně hodně lidí, jako například u škol, úřadů, polikliniky a obchodů.

Na Slánsku, přestože je ve srážkovém stínu, spadlo několik decimetrů sněhu a okresní silnice byly sjízdné jen s velkou opatrností. Silnou sněhovou pokrývku na polích rádi využili běžkaři na lyžích, kteří mnohde mezi vesnicemi zvolili běžky za svůj způsob dopravy.

Sláva Pilík
26. 01. 2010, 14:20


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 10. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 3

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát