Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Řidič s pěti promile alkoholu kosil lampy v Nosačické ulici

Kliknutím zvětšit
Řidič s pěti promile alkoholu kosil lampy v Nosačické ulici. Foto Sláva Pilík

Obrovské štěstí měli lidé ve Slaném v pátek 21. srpna mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou. Někdy v tu dobu totiž projížděl ulicemi Palackého a Nosačická řidič z Kutné Hory se svou dodávkou Citroen Berlingo, který v sobě měl přes pět promile alkoholu.

Patrně totiž vůbec neviděl před sebe, jelikož při své nekontrolovatelné jízdě kosil, co se dalo. Nejdříve narazil do sloupu veřejného osvětlení v Palackého ulici a brzy poté do dalšího na Hlaváčkově náměstí. Zde navíc porazil u přechodu pro chodce dopravní značku. Jeho neuvěřitelná kalvárie, kterou si patrně vůbec neuvědomoval, skončila naštěstí bez jakéhokoliv zranění kolemjdoucích či srážkou s jiným autem, až v poli nad městem. Zde u křižovatky na Dolín nejdříve porazil další dopravní značku, aby posléze vylétl mimo silnici, kde autu v hlíně došel dech.

Na auto zapíchnuté v poli upozornil policii někdo z občanů a případ vyrazila řešit hlídka městské policie ze Slaného. Právě strážníci po cestě zjistili uvedená poškození majetku města a v havarovaném vozidle nalezli totálně opilého řidič. Nejdříve bylo zjištěno, zdali dotyčný nepotřebuje lékařskou pomoc a poté dle předpisu přistoupili strážníci k orientační dechové zkoušce, která alkohol v dechu prokázala.

Muž byl kvůli podezření ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky omezen na osobní svobodě a předán přivolané hlídce Policie ČR. Ta na místě zjistila, že pětačtyřicetiletý Kutnohorák má v sobě alkohol neuvěřitelné výše - plných 5,35 promile.

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin a podle jejích informací jen na autě vznikla škoda asi 200 tisíc korun. Svůj citroen prakticky zničil a další peníze bude muset vydat rovněž na úhradu nemalých škod na poničeném majetku města.

Sláva Pilík
25. 08. 2009, 12:00


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát