Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Silnice v okolí Smečna jsou v hrozném stavu! Kdy kraj přikročí k jejich rekonstrukci?

Kliknutím zvětšit
Silnice mezi Smečnem a Třebichovicemi je opravdu tragická. Spíše připomíná rozstřílený tankodrom.

Silnice na Slánsku a hlavně v okolí města Smečna nejsou zrovna v nikterak skvělém stavu. Zvláště úsek silnice mezi Smečnem a Třebichovicemi je pro řidiče, kteří se zde snaží, leč marně, vyhýbat mnoha nerovnostem a výmolům, opravdovou „lahůdkou“. O stavu silnic v okolí Smečna a o možné a hlavně rychlé rekonstrukci těchto silnic jsem hovořil se starostkou Smečna Pavlou Štrobachovou.

Stav silnic, hlavně nižších tříd, je na Slánsku a především v okolí Smečna z mého pohledu velmi neuspokojivý, neboť po těchto silnicích denně kličkuji mezi výmoly a nerovnostmi. Jak ho vidí starostka Smečna?

Stav některých silnic v okolí Smečna je opravdu tragický a pomalu se dá hovořit o jejich nesjízdnosti. Některé jsou v tak hrozném stavu, že při jízdě na těchto komunikacích hrozí poškození vozidel a samozřejmě i zranění osob. Jeden z nejhorších úseků je mezi Smečnem a Třebichovicemi. Tato silnice nebyla nikdy pořádně opravena, a pokud bych její povrch porovnala s tankodromem nebo s polní cestou, tak tankodrom i polní cesta by z toho vyšly o něco lépe.

Vedení Správy a údržby silnic Středočeského kraje si musí být této situace, a nejen na úseku silnice mezi Smečnem a Třebichovicemi, přece vědomo...

To určitě je, protože již v minulém volebním období byla celková rekonstrukce silnice mezi naším městem a Třebichovicemi schválena, a realizována měla být v letech 2019 až 2020. Na to, proč se doposud tak nestalo, jsem doposud nedostala uspokojivou odpověď. Snad se jí brzo dočkám.

Kdo má ve Středočeském kraji opravy a údržbu silnic vůbec na starosti?

Ve Středočeském kraji má investiční záležitosti Správy a údržby silnic v gesci Martin Kupka, a já doufám, že udělá vše pro to, aby se co nejdříve přistoupilo k dlouho opomíjeným rekonstrukcím či opravám silnic na Slánsku, hlavně v okolí města Smečna.

Mělo by být přikročeno k opravám těchto silnic či spíše k celkovým rekonstrukcím?

Silnice v okolí města Smečna, hlavně od nás do Třebichovíc, ale třeba i z Přelíce do Studeněvsi, jsou v tak hrozném stavu, že o nějakém dalším záplatování už nemůže být ani řeč. Z mého pohledu jsou nutné kompletní rekonstrukce těchto silnic, včetně všech podkladových a finálních vrstev, krajnic atd., tak, aby poté splňovaly normy komunikace III. třídy.

Co hodláte v této záležitosti dále podnikat?

Na stav silnic na Slánsku, a hlavně v okolí našeho města, upozorňuji kraj opakovaně. Od začátku svého působení na smečenské radnici, tudíž od roku 2006, jsem představitele Středočeského kraje již 13 x upozorňovala na havarijní stav silnice mezi Smečnem a Třebichovicemi a žádala o opravu této komunikace, což mám i zdokumentováno, ale, bohužel, do dnešních dnů se nic nestalo. A právě proto budu ve svém připomínkování v ještě větší míře pokračovat, aby se tato záležitost již konečně pohnula. Nemalé naděje vkládám i do nového vedení KSÚS Středočeského kraje, a já věřím, že nový ředitel Jan Lichtneger, který se nyní seznamuje se stavem silnic v našem kraji a finanční náročností jejich oprav, s neutěšenou stavem krajských silnic konečně pohne a že nezapomene ani na nás.

Libor Pošta
03. 06. 2021, 12:56


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát