Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Odejde slánské „Íčko“ k Velvarské bráně?

foto
Návrh půdorysného členění nového infocentra. Reprofoto Sláva Pilík

V roce 2011 by mohla Knihovna Václava Štecha ve Slaném získat stávající prostory infocentra. Tímto směrem vede záměr slánské městské rady, která jednala o konkrétních krocích, které by znamenaly, že v příštím roce by se mělo slánské infocentrum stěhovat.

„Všechny instituce, které sídlí v bývalé piaristické koleji, jsou malým prostorem omezovány. To se týká rovněž městské knihovny, která před časem navrhla, že by ráda udělala z jednoho depozitáře knih samostatné oddělení pro mladé,“ připomněl původní impulz pro úvahy městských radních něco se situací dělat místostarosta města Pavel Bartoníček. Rovněž infocentrum je totiž ve svém rozvoji malým stávajícím prostorem omezováno, i když podle našich informací se od počátku stěhování bránilo. Rada města totiž již jednou deklarovala, že by infocentrum mělo být v budoucnu v městském objektu za Velvarskou bránou (SL informovaly), ale to je dál od hlavního náměstí, než je tomu doposud. Návrhy infocentra přestěhovat se tedy do uvolněných prostor v budově staré radnice, což je také přímo na náměstí, také neprošly. Znovu z důvodů, že je tu pro „íčko“ místa málo.

Městská rada tak zůstala u své původní myšlenky využít asi sedmi místností městského objektu v přímém sousedství historické Velvarské brány směrem od křižovatky s ulicí Na Hradbách. Firma, která tu dosud působí v nájmu, využívá totiž místnosti jen dvě a infocentrum by tu skutečně mělo vícenásobně větší prostor, než má nyní, kdy působí v jedné větší místnosti přehrazené sestavou nábytku na dvě. Podle hrubých odhadů si rekonstrukce místností, z nichž asi čtyři by byly navzájem propojené, vyžádá náklady ve výši asi jednoho miliónu korun, o čemž by rozhodlo zastupitelstvo města přidělením financí až pro rozpočet příštího roku. Současnou snahou městské rady je připravit projekt, na který bylo vyčleněno v návrhu do jednání zastupitelstva 45 tisíc Kč. Přestože na červnovém jednání byly z řad opozičních zastupitelů určité výhrady jak k milionové částce pro příští rozpočet, tak ke stěhování infocentra vůbec, hlavně kvůli opozicí žádané úspoře nákladů, hlasováním byly peníze na vypracování projektu schváleny.

Podle radních je přestěhování infocentra důležité jak pro infocentrum samé, tak pro knihovnu a nic na tom nemění ani známá vize o vybudování komunitního centra v bývalém Okresním domě, kam by se knihovna pak stěhovala. Realizace tohoto jistě velmi dobrého záměru je totiž zvláště z finančních důvodů v nedohlednu a navíc, pokud by knihovna své stávající prostory i prostory nynějšího infocentra někdy uvolnila, mělo by se sem konečně rozšířit městské muzeum, které je malou výstavní plochou velmi svázáno a velké množství cenných exponátů leží nečinně v depozitářích.

Sláva Pilík
26. 07. 2010, 13:39


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát