Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 25. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Požár v Linetu zavinila externí firma, v Ješíně shořel vůz havarijní služby

Kliknutím zvětšit
Požár odlučovacích filtrů v Linetu zavinili cizí pracovníci. Foto HZS

V říjnových zásazích hasičů se kromě rutinních zákroků u lehčích případů objevily také ty, kde vznikla velká škoda jako například při požáru ve firmě Linet v Želevčicích či v Ješíně, kde totálně shořela dodávka havarijní služby.

Požár v Linetu zavinili podle vyšetřovatele HZS pracovníci externí firmy, kteří na technologické lince prováděli v úterý 6. října údržbu zařízení. Nedodržením bezpečnostních předpisů došlo k požáru, který jeli likvidovat slánští hasiči ve 20.48 hodin. Oheň zasáhl část linky tryskače v prostoru odlučovacích filtrů a hasiči museli zakročit za pomoci dýchacích přístrojů. Vyjmuli filtry ze zařízení a k uhašení stačil jeden vysokotlaký proud vody. Podle vyšetřovatele požárů nprap. Jiřího Pospíšila se škoda na majetku pohybuje ve stovkách tisíc korun, ale k další může dojít vinou nutné odstávky technologie.

K další velké škodě požárem došlo v Ješíně, kde na hlavní silnici 1/16 od Velvar začal ve středu 7. října po půl deváté večer hořet dodávkový vůz VW LT. Paradoxem případu může být, že dodávka byla označena jako vůz havarijní služby. Než přijeli hasiči z Kralup nad Vltavou, bylo vozidlo zachváceno požárem v plném rozsahu. Plameny byly zlikvidovány za pomoci vody a také proudu pěny, ale zachránit se téměř nic nepodařilo. Jak uvedl v tiskové zprávě kpt. Tomáš Nocar - vyšetřovatel požárů - příčinou vzniku požáru byla závada na rozvodech autoelektriky v motorovém prostoru. Škoda na majetku byla vyčíslena na 750 tisíc korun. Při zásahu hasičů musel být na této silnici omezen silniční provoz asi na tři hodiny.

Kromě těchto velkých zásahů řešili hasiči v první polovině října také další případy, kdy jejich pomoc lidé potřebovali. V pátek 2. října před devátou hodinou je vyzvali policisté, aby přijeli zlikvidovat nalomenou silnou větev u stromu v ulici Dukelských hrdinů ve Slaném. V neděli 4. října ve 21 hodin jeli slánští profesionálové hasit hořící umělohmotný kontejner na plasty. Oheň způsobil škodu 8000 korun a příčinou bylo úmyslné zapálení. Případ si převzala Policie ČR pro podezření z trestného činu. V pondělí 5. října tři čtvrtě hodiny po poledni došlo k dopravní nehodě v Lisovicích u Zlonic, kde se Renault Thalia dokonce převrátil na střechu. Ještě před příjezdem hasičů už odvezla záchranka dvě zraněné osoby do nemocnice a hasiči tak už jen překontrolovali stav vozidla, provedli protipožární opatření a postavili auto zpět na kola. Vozovku pak uklízeli zásypem po úniku provozních kapalin.

K další dopravní nehodě došlo v sobotu 10. října ve Slaném těsně po osmé hodině ranní. Na silnici směrem od Slaného na Velvary se tu dostalo osobní auto BMW do příkopu. Zraněnou osobou již odvezla záchranná služba do nemocnice, hasiči provedli jen protipožární opatření, jelikož auto nepřekáželo silničnímu provozu.

Sláva Pilík
26. 10. 2009, 15:41


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Anna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát