Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Minigolf znovu ve Slaném po téměř dvaceti letech

Kliknutím zvětšit
Prvními hráči na novém minigolfu se v pondělí stali představitelé města Slaného a jednatel VSH. Foto Sláva Pilík

Téměř dvacet let trvalo, než se ve Slaném obnovila tradice krásné hry pro nejširší veřejnost - minigolfu, který postupně z města zmizel spolu se zánikem továrny Benar. Od úterý 22. června už ale mohou všichni milovníci této hry také ve Slaném uchopit hrací hole, postavit si míček a pokusit se zvládnout nástrahy jednotlivých drah. Minigolf je umístěn v areálu společnosti Víceúčelová sportovní hala (VSH), byl financován bez jakýchkoli dotací z rozpočtu města a celkové náklady jsou necelých půl milionu korun.

Ke slavnostnímu otevření došlo již v pondělí 21.6., kdy starosta města Ivo Rubík za přítomnosti několika dalších účastníků, převážně z městského úřadu, přestřihl pásku. Poté již mohli všichni začít zkoušet svůj um, odhad i přesnost na osmnácti drahách nejrůznějšího tvaru a obtížnosti.

Jak prozradil jednatel společnosti VSH, pod jejíž křídla minigolf nyní patří, hrát bude možno každý den v týdnu. Provozní hodiny jsou stanoveny na dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoledne od 14 do 19 hodin. Přesně ještě není sice určeno období roku, ve kterém bude takto otevřeno, ale dá se předpokládat, že by to mělo být od května do konce září, pokud dovolí počasí, tak patrně i v říjnu kalendářního roku. Vstupné se vybírá přímo v areálu minigolfu ve stánku, kde si lidé mohou koupit i občerstvení. Dospělí platí vstupné 40 korun za 1,5 hodiny, děti polovinu. Existuje také možnosti rodinné vstupenky pro čtyři osoby (rodiče a děti), která stojí 100 korun. Na deset vstupů je možné koupit také permanentku za 320 Kč. V areálu je možné si také půjčit hrací hole a míček, za které se vybírá vratná záloha a při ztrátě je samozřejmě třeba náčiní uhradit v cenách, které jsou rovněž stanoveny.

Na výstavbu areálu, který je umístěn a je k němu přístup od starého fotbalového hřiště horní pěšinou travnatého ochozu, bylo z rozpočtu města vydáno přes 400 tisíc korun. Na financování se podílela také VSH, která zaplatila oplocení a provedla práce vedoucí k přípravě areálu a položení drah vlastními silami. Tyto náklady dosáhly dalších 70 tisíc Kč.

Sláva Pilík
26. 06. 2010, 16:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 11. Čtenáři celkem udělili: 27 bodů. Průměrný počet bodů: 2.45

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát