Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Letošní prázdniny byly ve znamení požárů

Kliknutím zvětšit
Favorit začal hořet majiteli při jízdě u Pozdně. Foto HZS

Ve znamení požárů byly letošní prázdniny na Slánsku. Kromě častých požárů dopravních vozidel došlo k mnoha požárům také příchodem žní. Díky včasným zásahům hasičů ale nevznikly velké škody. Tou největší byl případ v Lotouši, kde vzplálo nákladní auto značky Mann.

Už v polovině července, přesněji osmnáctého, došlo půl hodiny před půlnoci k požáru osobního auta Hyundai ve Slaném-Kvíci. Slánští profesionální hasiči zasahovali velmi brzy, ale auto již bylo při jejich příjezdu zcela v plamenech. Jako příčinu označil vyšetřovatel úmyslné zapálení, kterým tak došlo ke škodě asi 20 tisíc korun. O den později hořelo v bývalém statku ve Zlonicích. Zde po půl deváté večer likvidovali požár v prvním patře staré nevyužívané sušičky chmele místní zloničtí hasiči, kolegové z Klobuk a profesionálové ze Slaného. Hořely prkna a trámy a škoda žádná vyčíslena nebyla.

Velká škoda naopak vznikla požárem náklaďáku Mann, který vzplál na silnici v Lotouši u Slaného. Hořela kabina a motorový prostor a včasným zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty za půl milionu korun. Kvůli technické závadě na elektroinstalaci a následným požárem vznikla přesto škoda ve výši sto tisíc korun.

O větrné smršti 23. července jsme psali v minulém čísle a další události, které již byly po jeho uzávěrce, se nesly znovu ve znamení požárů. Začaly totiž žně. První z ohňů zaplál ve Zlonicích po 16. hodině ve středu 29. července a způsobily ho děti. Na poli hořelo naštěstí jen strniště. Oheň, který vznikl příčinou hry se zápalkami či zapalovačem, se rozšířil na plochu 400x100 metrů, ale hasiči ze Slaného, Zlonic a Klobuk ho bez problémů zvládli.

První srpnovou neděli vzplál obilný prach v kombajnu E 517 u obce Libkovice, kam vyjeli znovu slánští hasiči a uchránili hodnoty ve výši 150 tisíc korun. Lidská neopatrnost zase byla příčinou požáru suché trávy ve Smečně den předtím, ale škody žádné nevznikly. Ve stejný den měli poplach také hasiči z Plchova. U obce Líský totiž hořel v šest večer travní porost. Lidé oheň ale vlastnoručně uhasili ještě před příjezdem hasičské techniky. V pondělí 3. srpna naopak lidé nedávali pozor a nedbalostí způsobili požár křovin a hrabanky na okraji lesa u Hrdlíva. Třicet čtverečních metrů bylo vypáleno, ale oheň stačili slánští hasiči zlikvidovat dříve, než se stačil do vzrostlého lesa rozšířit.

Prasknutá hadička přívodu benzinu byla úterý 4. srpna příčinou požáru Škody Favorit, ke kterému došlo při jízdě auta blízko Pozdně. Hasiči se to dozvěděli v půl osmé večer a na místo vyrazili jak plchovští hasiči, kteří to měli nejblíž, tak profesionální hasiči ze Slaného. Požár byl sice během pár okamžiků zlikvidován, ale celý předek auta i motorový prostor byl velmi poničen. Majitel auta vyčíslil škodu na osm tisíc a zůstatkovou cenu auta na pouhé dva tisíce korun.

Ve Zlonicích došlo znovu k požáru ve čtvrtek 6. srpna. Náhodný chodec tu půl deváté večer zpozoroval dým vycházející z objektu bývalého pivovaru blízko náměstí. Přivolal slánské hasiče, ke kterým se při zásahu připojili dobrovolní hasiči ze Zlonic, Plchova a Klobuk. Ukázalo se, že v prvním patře budovy hoří jen hromady odpadů, a tak oheň žádnou škodu nezpůsobil.

Zato u Pcher ze čtvrtka na pátek škoda určitě vznikla. Asi hodinu před půlnoci 20. srpna tu lidé zjistili, že se z polí line obrovská záře. Nedaleko této obce totiž hořel stoh slámy. Na místě zasahovaly hned čtyři jednotky hasičských záchranných sborů. Jednak to byli pcherští dobrovolní hasiči a jejich kolegové ze Smečna a Brandýsku a pak také profesionální jednotka středočeských hasičů ze stanice Kladno.Odtud přijel také vyšetřovatel požárů. Celkem byly na místě tři cisterny, ale při příjezdu hasičů už bohužel stoh hořel v plném rozsahu. Hasiči zahájili práce za pomoci dvou útočných proudů a soustředili se také na ochranu okolí, aby se tam požár nerozšířil. Vzhledem k situaci bylo nutné postupně stoh nechat vyhořet, což kontrolovali na místě až do rána právě místní hasiči. Příčina požáru se ještě v době naší uzávěrky vyšetřovala a škoda také nebyla vyčíslena.

Sláva Pilík
27. 08. 2009, 07:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát