Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ztratíš parkovací lístek, zaplatíš 500 Kč

foto
Zde se vydávají parkovací lístky, hlavně neztratit! Foto Sláva Pilík

V souvislosti s nedávným otevřením parkovacího domu ve Slaném vyvstala otázka, jak postupovat v případě ztráty parkovacího lístku. Únorové jednání městské rady přijalo částečně názor odboru správy majetku, který navrhl, aby v tomto případě zaplatil řidič auta poplatek ve výši 1000 korun. Rada tento návrh v plném znění nepřijala, ale ani neodmítla. Za ztrátu lístku bude poplatek 500 Kč. Na otázku SL proč, odpověděl místostarosta Jaroslav Hložek, že je tomu tak všude. „Člověk zaplatí 500 a už neplatí za dobu parkování,“ řekl Hložek. Podle něj prý není možné bez lístku dohledat, po jakou dobu vlastně auto v parkovacím domě bylo.

S ohledem na proklamovanou moderní technologii parkovacího domu je poměrně divné, že nelze zpětně v počítači najít, jak tam auto dlouho parkuje, když lze bez lístku auto najít a řidiči jej po prověření totožnosti a proti „pokutě“ vrátit. Na tuto nedokonalost systému jistě doplatí roztržití řidiči, kteří pak třeba mohou mít hodinu parkování za astronomických pět set korun. Ovšem vydělají ti, kteří nechají auto v domě přes zimu, kdy třeba vůbec nejezdí a ty tři měsíce je budou stát pouhopouhých pět set.

Odbor správy majetku navrhoval také poplatek pět korun za to, když řidič přeruší parkování například kvůli uložení nákupu. To rada odmítla zcela.

Sláva Pilík
28. 02. 2013, 11:23


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát