Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Podaří se Stavitelství Kladno dostavět bytový dům ve Slaném?

foto
Starosta Pavel Zálom. Foto Libor Pošta

V samém závěru loňského roku si vedení města Slaného mohlo odškrtnout jeden z důležitých projektů - kompletní rekonstrukci Husovy ulice. U dalších důležitých staveb či rekonstrukcí, a také u kauzy parkdomu, však stále není jasné, v co v letošním roce vyústí, jak se bude vše dále odvíjet.

Na to, jak vidí dokončenou rekonstrukci Husovy ulice, jaká je momentálně situace u jednotlivých projektů, a také kauzy kolem parkovacího domu, jsem se ptal starosty Slaného Pavla Záloma:

- V loňském roce byl dokončen první větší projekt za Vašeho působení v čele královského města rekonstrukce Londy. Jak byl dle Vašeho mínění zvládnut, a vidíte zde nějaké nedostatky, či nedokonalosti?

Dle mého názoru se rekonstrukce vydařila, nebyl to ale první dokončený projekt, již v říjnu byla úspěšně dokončena rekonstrukce ledové plochy slánského zimního stadionu a začátkem prosince byl znovu obnoven provoz v Ouvalově ulici, na jejíž části byla vybudována nová silnice. Všechny zmiňované stavby, včetně rekonstrukce Gynekologicko-porodnického oddělení slánské nemocnice, byly ze strany dodavatelů, podobně jako u zainteresovaných  pracovníků MěÚ, provedeny velmi profesionálně. Poděkování a obdiv si samozřejmě zaslouží i ti, jichž se uvedené stavební práce dotkly.

- Jak nyní na Husovu ulici podle Vás pohlížejí obyvatelé Slaného, resp. s jakými reakcemi lidí se v souvislosti s rekonstruovanou Londou nejčastěji setkáváte?

Reakce jsou vcelku kladné, i když opakovaně zodpovídám následující dotazy: Proč byl použit typ dlažby, který byl použit, co se stalo s původní dlažbou? Použití štípané dlažby byla podmínka od památkářů. Původní dlažba je uložena a bude použita při letošní rekonstrukci Hanžburského ulice. Proč jsou lampy pouličního osvětlení proti sobě a ne střídavě? Toto řešení bylo také podmínkou památkářů. Proč nebyla realizována fontána před spořitelnou? Realizací bychom přišli o záložní vjezd hasičské techniky do středu města v případě, že by z jakéhokoliv důvodu byla neprůjezdná Vinařického ulice.

- Mají vedoucí představitelé města nějaké nové informace ohledně výkupu pozemků pro severní obchvat města?

U pozemků, které nemá dosud ŘSD vykoupené, se jedná převážně o pozemky zatížené exekucí nebo probíhá dědické řízení. Věřím, že na únorové schůzce s pracovníky ŘSD budeme informováni o dalším  jejich úspěšném jednání.

- Situace kolem parkovacího domu je jistě i nadále napjatá. Stále platí to, že vedení města již nevidí jinou cestu, než řešit spor s firmou Koma, zhotovitelem parkovacího domu, soudně?

Vzhledem k tomu, že smlouva o výstavbě APD nebyla odsouhlasena zastupitelstvem, je tudíž neplatná. Z tohoto důvodu se musíme se společností KOMA Indusry s.r.o. vypořádat na základě bezdůvodného obohacení., proto jsme v minulém roce zastavili splátky za APD. Dne 6. ledna 2016 jsme obdrželi výzvu od Okresního soudu v Kladně, že 18. prosince 2015 podala společnost KOMA Industry s.r.o. na město Slaný žalobu na zaplacení částky 12 767 261, 40 Kč s příslušenstvím, event. částky ve výši 37 740 784,20 Kč s příslušenstvím.

- Řekl bych, že betonový „pomník“ v Třebízského ulici je pro Slaňáky stále větším dráždidlem. Jak hodláte dále postupovat při jednáních se zástupci společnosti Stavitelství Kladno?

Vlastník rozestavěné nemovitosti nás, na základě našeho dotazu, informoval o záměru požádat na dostavbu o dotace. Nyní nezbývá, než si přát, aby byl úspěšný.

- Co považujete za největší prioritu letošního roku? Co bude nutné udělat, aby byla naplněna?

Poté, co zastupitelstvo schválilo ukončení spolupráce se společností Středočeské vodárny a.s., jsou to nutné dva kroky. Založení městem vlastněné společnosti, která bude vodovodní a kanalizační infrastrukturu servisovat, a samozřejmě zahájení dlouho odkládané rekonstrukce čističky odpadních vod v Blahoticích.


Libor Pošta
29. 01. 2016, 18:06


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát