Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Půjdou v budoucnu autobusy za město?

Kliknutím zvětšit
Také toto rozsáhlé území na Dolíkách by mělo být v budoucnu zastavěno. Foto Sláva Pilík

Městská rada na svém posledním jednání schválila již definitivní podobu návrhu č. 20 změny územního plánu ÚP. Tento návrh obsahuje pět změn, které se dotýkají pěti lokalit v katastru města, kde se po schválení v zastupitelstvu mění charakter území. Jedna ze změn by ve svém důsledku znamenala, že v budoucnu by bylo možné přemístit ČSAD Slaný a jeho garáže na okraj města.

V prvé řadě se návrh změn ÚP týká lokality nyní nově určené k bydlení na velkém území za hřištěm Slavoj na severní hraně lesoparku Háje (SL již informovaly). Dále jde o veliké volné území v katastru Slaného, které se nalézá na Dolíkách na západě města. To by mělo být určeno převážně pro bytovou výstavbu, ale mohly by tam být i služby. Dalším územím, kterého se změna ÚP dotýká, je menší pozemek v majetku města naproti drůbežárně na Těhůli poblíž katastru Hrdlíva, kde projevili místní občané zájem postavit dva rodinné domy (dosud měl pozemek určení jako zahrada a sady a bude změněn ve prospěch nízkopodlažního bydlení).

Jedna z navržených změn reaguje na požadavek firmy Vacco Invest (bývalý Benar) a jde o výměnu charakteru dvou podobně velkých ploch, což přispěje k zachování vzrostlé zeleně rostoucí zatím na parcele neobvykle určené zatím jako stavební. Z druhé „nestavební“ parcely, kde kůrovec zničil porosty, by se naopak náhradou stavební parcela stala. Dalším velkým územím, kterého se změna ÚP dotkne, je velký pozemek na severu Slaného směrem k Otrubům vedle silnice na Zlonice. Jde o pozemek, který město před časem směnilo s ČSAD Slaný, aby získalo do svého majetku část, na které nyní je vybudováno parkoviště u Vikovy ulice na Dolíkách. Předmětné pozemky u Otrub byly původně určeny jako orná půda a nyní by je po schválení ÚP bylo možné využít pro drobnou výrobu, služby a skladování. V odvážných vizích města figuruje také ta, že by právě sem, na sever Slaného, bylo možné v budoucnu přemístit areál celého stávajícího ČSAD, čímž by se zajisté zklidnil provoz ve městě - v lokalitě blízko vlakového nádraží a VSH (sportovního areálu).

Změny územního plánu musí ještě schválit zastupitelstvo města Slaného.

Sláva Pilík
30. 10. 2009, 11:25


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 4 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát