Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Co se bude dít s obchvatem Slaného?

Kliknutím zvětšit
Ještě je třeba vykoupit pozemky. Příští rok by mohlo být stavební povolení a první část obchvatu (na snímku levá polovina) by se mohla začít stavět. Ovšem, pokud vše nezmění další výměny ministrů dopravy. Foto Sláva Pilík

Mnoho let připravovaný tzv. severní obchvat města Slaného a liknavost státních orgánů pokročit kupředu vyvolaly na jaře letošního roku protest starostů Slaného, Žižic a Velvar, kteří hrozili dokonce blokádou na silnici 1/16 vedoucí z Velvar do Slaného. Tisíce vozidel denně projíždějících uvedenými místy prostě znamenaly neúnosnou situaci. Na jaře bylo slíbeno z Ministerstva dopravy ČR, že touto situaci se pověřený emisar ministerstva bude zabývat a v květnu bude známo stanovisko, zdali k realizaci skutečně dojde.

Vše se ovšem zpozdilo, a to hlavně kvůli změnám na postu ministra dopravy. Teprve v červnu dostali starostové zmíněných sídel určitou a snad i nadějnou informaci. Jisto však přesto nic není. „Vyvolali jsme další jednání se zástupcem ministerstva dopravy a vedení Ředitelství silnic a dálnic. Po změně postu ministra se totiž zase vše změnilo. Bártova tzv. „superkoncepce“ tehdy platila jako určující, ale pak už zase ne,“ řekl pro Slánské listy starosta Slaného, města patrně nejvíc zatíženého obrovským počtem kamionů. Přesto, jak říká starosta, bylo dohodnuto, že i když se neustále mění ministři, prioritou pro Střední Čechy zůstává pro Ředitelství silnic a dálnic ČR právě „severní obchvat“ Slaného - přesněji „Přeložka silnice 1/16 Slaný - Velvary“.

Jak uvedl starosta Ivo Rubík, právě proto, že tato plánovaná stavba je ve Středních Čechách tou nejpřipravenější, bylo vyčleněno z 22 milionů korun, které má ŘSD na přípravu podobných staveb, zhruba osm až deset milionů korun pro pokračování další přípravy stavby „severního obchvatu“ Slaného.

Jde o totiž o to, že zatím nebyly vykoupeny všechny pozemky, kterých se plánovaná výstavba obchvatu dotýká, protože vlastníci stále váhají. „Pokud někteří vlastníci nebudou s prodejem souhlasit, je nutno říci, že jde o silnici veřejného zájmu a v tomto případě může být tedy uplatněn titul vyvlastnění,“ říká starosta Rubík po schůzce s vedením ŘSD. Tam by ale realizátoři obchvatu dojít nechtěli. Konkrétní informace z červnové schůzky ohledně obchvatu hovoří tedy o tom, že v rámci rozpočtu ČR na rok 2012 by měla být uvedena i dokončující částka na definitivní přípravu akce, tedy na poslední výkupy pozemků a na pořízení projektové dokumentace pro stavební povolení.

Pokud vše půjde tak, jak bylo na uvedené schůzce v úterý 7. června řečeno, mohlo by už v příštím roce Ředitelství silnic a dálnic ČR získat stavební povolení a mohlo by se začít stavět. První na řadu by měla přijít složitější část (hlavně kvůli výstavbě mostu poblíž Trpoměch) od Slaného k Vítovu v délce šesti kilometrů, což je zhruba polovina délky celé stavby. „Jenže dokud stavba nezačne, vždy mohou přijít další ,ale‘,“ odtušil na závěr informací pro naše noviny starosta Slaného Ivo Rubík.

Sláva Pilík
31. 07. 2011, 12:56


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

mirek - 03. 08. 2011, 21:31:53
Obchvat
A co se bude dít s dlouho plánovaným a slibovaným obchvatem Lotouše - Písku? I pro nás tisíce vozidel projíždějících denně představují již dlouhá léta neúnosnou situaci.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát