Tak jo... a teď přijde recept:
,, Jeďte někam k Egejskému moři ( nebo co já vím, kde jsou tyto zázraky ) a najdětě co nejvíc těch bílých kulatých věcí, za které platíme v klenotnictví ty nehorázné sumy. Až je najdete přivezte domů a naložte do slané vody, nic si s tím sice nepomůžete, ale vytvoříte tím přijemný pocit, že jste pro to něco udělali. Mezitím vložte do misky tři žloutky, čtyři bílky, přidejte dvě lžičky medu a řádně rozmíchejte. Poté pomalu přisypávejte potravinářské barvivo ( je jedno, které barvy, prostě která se Vám bude líbit ). A teď přijde to nejlepší, vyjměte perly ze slaného nálevu, a injekční stříkačkou do ní píchejte tak dlouho dokud z ní nedostanete ten zpropadený výtažek!
Že to nechápete, já taky ne a v přesně v tom je reklamní fígl.“
„ Toto prádlo není nové, je vyprané v Pervolu black magic, který i ze seprané černé barvy udělá opět svěže černou. “
„Uděláme si směs na batikování, ovšem pouze s černou barvou. Necháme dehydratovat a vložíme do igelitová tašky, kterou zatavíme a napíšeme: ,, černej hnus “. Používáme kdy se nám zrovna zachce.“
Tak jo, právě jsme si ukázali dva způsoby, jak připravot reklamní senzaci podomácku, z vlastních zdrojů a možná i s větší účinností. Moje máma vždy tvrdí, že nejlépe se nakupuje bez peněz, neboť vidíte to, co byste s penězi neviděli. Vše to začíná u pracích prášku pokračuje přes šampóny s výtažky z perel, a bambusu ( nevím, co na něm chtějí ještě vytahovat ), barev na vlasy s černými perlami a nepřekonatelnými výtažky z diamantů, které má jen jedna značka a pak ještě deítky dalších, a končí to u sprchových gelů s mateří kašičkou a tísícemi hydratačních přípravků, jen aby naše rozhýčkaná a obelhávaná pokožka dostala svou obvyklou dávku ideologie. Náš mozek už asi nedokáže rozeznat pravdu od lži, možná také proto, že by tak rád měl ty vlasy zdravé a pokožku uměle opálenou!
Myslím, že jméno, které tato nikdy nenaplněná ideologie dostala, není jen pouhá náhoda.
Co myslíte..?
Lada Dvořáková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
22. 01. 2010, 21:22
Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.
Určitě ano
42.70%
Spíše ano
17.61%
Spíše ne
15.63%
V žádném případě
24.06%
12. 10. 2017, 12:10
12. 10. 2017, 12:08
12. 10. 2017, 12:01