Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 12. března 2026 Přesný čas: 00:00:00
Katalog míst. firem
Z okolí Slánska

Doby zrychlujícího se šílenství - doby naše

Den doma… Sedím zabalená v peřině u televize, sleduji Nemocnici na kraji města, pletu náramky, dívám se z okna. Večer zasednu k počítači, abych se podívala na email a něco odeslala. Pohled mi vědomky – nevědomky sklouzne na výčet nejnovějších zpráv na novinkách. Po jejich přečtení se mi oči trošku zavřou marností.

Nehodu auta při předjíždění nepřežili dva lidé

Stovky lidí v centru Prahy ukázaly Paroubkovi vztyčený prostředník

Na kontejneru leželo mrtvé novorozeně

Peking zahalila písečná bouře

Vyřizuji elektronickou poštu, odhlásím se. A zase se dívám na ty zprávy, které na mě působí uhrančivě. Ne, nechci se dívat na podrobnosti mrtvých novorozeňat, smrti na silnici, agresivních nesouhlasů s politikou, nebo se dozvědět, kolik obětí ta písečná bouře možná přinesla. Už nechci, jsem unavena světem, chci spát spánkem beze snů. Tvrdým, vyživujícím… Takovým, který většina z nás uspěchaných už měsíce a roky nepotkala a pokud ano, tak jí jenom mával za oknem a letěl k obloze, snad do první třídy nějakého letadla.

A tak jsem otevřela oči a šla spát a zdály se mi sny bez titulků. Jenom tam všichni jezdili na kole nesprávně zvolenou cestou bez brzdění a rozbíjeli se o skály. A můj pohled skončil právě na jejich krvi. Sny jsou neuvěřitelná metafora. Tak velká, že mě to překvapilo.

Dneska jezdí s moderní technikou. Ubírají se špatnými cestami a ještě k tomu neopatrně, po hlavě. A potom se rozbijí o úskalí života a já se dívám na jejich krev, na ty zprávy na novinkách.cz.

A jsem z toho zatraceně ospalá a unavená.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Pěkně strmý sráz... Po němž se sotva vyšplháte zpátky...

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
21. 03. 2010, 09:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Řehoř
 
NAŠE ANKETA:
Které rubriky máte ve Slánských listech nejraději?

Zpravodajství
graf

9.71%

Společenský servis (narození, úmrtí)
graf

14.56%

Příběhy zdejších lidí
graf

6.80%

Kultura
graf

7.77%

Sport
graf

7.77%

Putujeme po vesnicích
graf

8.74%

Historie
graf

9.71%

Včera a Dnes
graf

8.74%

Významná výročí
graf

13.59%

Na Slánsku před sto lety
graf

12.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 103
+-
 
OtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaOtevřítReklamaReklamaOtevřítReklamaOtevřítOtevřít
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát