Dnes je čtvrtek 2. května 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Klubový přebor ukončil šachovou sezónu 2013 / 2014

V neděli 27. dubna 2014 uspořádal SK DDM Slaný za finanční podpory královského města Slaný tradiční turnaj na závěr sezóny – Přebor SK DDM Slaný v rapid šachu pro rok 2014. Turnaj se uskutečnil v příjemném prostředí DDM Slaný. Hráči místních oddílů SK DDM Slaný, ŠK Velvary a ŠK Zlonice, společně s přáteli z dalších šachových oddílů, odehráli již desátý ročník turnaje za celkové účasti 25 hráčů.

Turnaj způsobem „start – cíl“ vyhrál předseda SK DDM Slaný Miloš Růžička. Z celkem 9 partií získal celkem 8 bodů a porazil všechny své největší rivaly, možné kandidáty na přeborníka oddílu. M. Růžička se tak zároveň stal vítězem turnaje i přeborníkem oddílu pro rok 2014. V turnaji se dále dařilo Václavovi Kotykovi z ŠK Rakovník (7 bodů a 2. místo), Václavovi Hejdovi z družstva TJ Český lev Kolešovice (6,5 bodu a 3. místo) a Ondřeji Bauerovi z družstva TJ Český lev Kolešovice (6 bodů a 4. místo). Nejúspěšnější v početnější skupince hráčů s 5,5 body byl František Vokatý (vicepřeborník SK DDM Slaný) následovaný Jiřím Vaněčkem (3. v přeboru SK DDM Slaný), Janem Hrdličkou st. (ŠK Zlonice), Janem Vítkem (TJ Praga Praha) a Františkem Hofnerem (SK DDM Slaný). Nejúspěšnějším hráčem ŠK Velvary byl s 5 body Jiří Žák. Kompletní výsledky je možné nalézt zde: http://www.chess-results.com/tnr132364.aspx?lan=5&art=1&wi=821

V nadcházejících měsících, ve kterých je možné odehrát mnoho turnajů, čeká místní šachisty především příprava na příští šachovou sezónu 2014 / 2015. Jak je uvedeno v článku se zhodnocením šachové sezóny Hned dvojitý triumf šachistů  (http://www.slanskelisty.cz/noviny/Slovan/1082.php), místní šachisté prožívají zřejmě nejúspěšnější šachovou sezónu za několik posledních let včetně postupu do prestižní druhé nejvyšší krajské soutěže. To ale klade značné požadavky na rozhodnutí o složení družstva vč. složení družstev v nižších skupinách.