Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 29. ledna 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Události na 64 polích - Šachový klub Velvary

Milí přátelé a příznivci šachů, i když to možná nevypadá, v Šachovém klubu ve Velvarech se stále něco děje. Soutěžní sezóna družstev skončila v dubnu a dá se říci, že poměrně úspěšně. Naše B-družstvo se v regionální soutěži družstev umístilo na 4. místě z dvanácti týmů. Společné A-družstvo Velvar a Slaného vyhrálo skupinu regionálního přeboru družstev a pro nadcházející sezónu postoupilo do krajské soutěže. Vynikající úspěch !!!

V dětském šachovém oddílu byly na konci sezóny také nemalé úspěchy. V seriálu dětských regionálních turnajů v rapid šachu skvěle bodoval Matěj Beneš, když v Řevnici 22. 3. 2014 v kategorii H12 (hoši do dvanácti let) obsadil šesté místo. V Buštěhradu 5. 4. 2014 se ve své kategorii umístil na krásném třetím místě. Tomáš Tutr, nejmladší hráč dětského šachového oddílu, se zúčastnil krajského přeboru dětí do osmi let v Pravoníně 3. 5. 2014, zde odehrál svůj dosud nejlepší turnaj a přes velkou konkurenci obsadil krásné třetí místo. Gratulujeme!!!

Na konci května proběhla schůze valné hromady Šachového klubu Velvary, kde jsme rekapitulovali uplynulou sezónu a připravili program té nadcházející. Také jsme si ujasnili naše priority, což je rozvoj a propagace šachové hry ve Velvarech a okolí, nadále co nejvíce rozvíjet dětský šachový kroužek a hrát soutěže dospělých družstev na více úrovních. Jedním z hlavních poslání našeho šachového klubu je umožnit novým zájemcům o tuto překrásnou hru, hrát soutěže a účastnit se turnajů dle libosti každého jednotlivce.

Šachový klub Velvary nabízí nespočet možností hrát šachy všem hráčům a hráčkám všech věkových kategorií na různých úrovních podle vaší chuti se této jedinečné hře věnovat. Rádi v šachovém klubu přivítáme jak úplné začátečníky, tak i zkušenější hráče. V současné době hrajeme soutěže družstev ve třech různých soutěžích v našem regionu a kraji. Do soutěží jsou zapojeni ihned (dle přání každého) i nový hráči. Dále se během roku účastníme několika turnajů, podle časových možností každého hráče. Máte možnost se zúčastnit i Open turnajů s mezinárodní účastí. Pravidelně se scházíme na tréninky, jak dospělí tak i děti. Jednoduše řečeno, každý z Velvar a jeho okolí má možnost hrát šachy a zdokonalovat se v této hře dle vaší libosti.

Také se nám podařilo částečně obnovit šachové vybavení našeho klubu. I když jsem dojednával cenu cca půl roku, nakonec se podařilo. Další šachové vybavení bychom chtěli pořídit v dalších letech. Jelikož jsme neziskový spolek, tak veškeré vybavení pořizujeme jen díky našim sponzorům a zapojili jsme se do využívání grantu od města Velvary. Všem mnohokrát děkujeme.

Veškeré informace o šachovém klubu ve Velvarech najdete také na internetových stránkách: www.sachovy-klub-velvary.webnode.cz

Začátek nové sezóny 2014/2015 bude opravdu hektický a v jejím průběhu nás čeká mnoho akcí, soutěží a turnajů. Dne 4. 10. 2014 proběhne ve Velvarech sportovní akce pod názvem '' Velvarský maratón '', který každoročně pořádá Základní škola Velvary. Šachový klub Velvary stejně jako vloni bude mít svůj propagační stánek, kde si každý může vyzkoušet šachové hádanky, nebo si zahrát partii šachu. Také zde budeme rozdávat letáky s informacemi jak se přihlásit do dětského šachového kroužku. Doufejme, že se vydaří počasí. Dětský kroužek v nadcházející sezóně bude probíhat ve dvou skupinách. První skupina budou noví zájemci tzv. začátečníci a druhá skupina budou mírně pokročilí – děti, které navštěvovaly kroužek v předešlé sezóně. Děti v šachovém kroužku toho čeká opravdu hodně. Dovolím si říct, že možná více než dospělé hráče. Za sezónu se zúčastní cca. 12ti až 15ti turnajů v rapid šachu, finále krajského přeboru a mistrovství České Republiky. Ti zdatnější jsou také zařazováni do soutěží družstev dospělých v nejnižší regionální soutěži v praktickém šachu. Mají se na co těšit :-). Dospělí budou hrát ve třech soutěžích našeho regionu a kraje. Tři naši hráči doplní postupující společné družstvo Velvary-Slaný v krajské soutěži družstev. Nově jsme nasadili do regionálních soutěží dvě družstva. Naše ''A''- družstvo bude hrát regionální přebor družstev, který se hraje na osmi šachovnicích. Naše ''B''- družstvo bude hrát regionální soutěž družstev, která se hraje na pěti šachovnicích. Samozřejmě, že i dospělí budou jezdit na turnaje dle libosti a časových možností každého hráče.

A aby toho nebylo málo, tak výkonný výbor Šachového klubu Velvary se nečekaně rozhodl obnovit šachový turnaj '' Memoriál Dr. Karla Treybala ''. Turnaj se uskuteční dne 11. 10. 2014 v budově školní jídelny ve Velvarech. Je to také výjimečná událost tím, že ve Velvarech se šachový turnaj hrál naposledy zhruba před více než padesáti lety. Turnaj pořádáme ve spolupráci s šachovými oddíly ze Slaného a Zlonic. Turnaj se může uskutečnit díky podpoře našich sponzorů a královského města Velvary. Turnaj je přístupný všem, i neregistrovaným hráčům a hrát budou jak dospělí tak i děti. Přihlásit se můžete do 8. října 2014, na emailovou adresu:Vanecek.jiri@seznam.cz, telefonicky: 602 710 798. Lze i na místě, ale pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout účast z důvodu kapacity hracího sálu. Předpokládaná účast je 50 – 60 hráčů. Turnaj je samozřejmě přístupný široké veřejnosti. Srdečně vás zvu, přijďte se podívat, jak takový turnaj probíhá. Vidět překrásné šachové partie těch nejlepších hráčů z našeho regionu, tak i amatérských hráčů, kteří vždy překvapí. Vstupné se neplatí, prodej občerstvení a nápojů je zajištěn. Turnaj zahájí malým proslovem starostka paní Ing. Jitka Linhartová. Přijd'te objevit tuto jedinečnou hru na turnaj ve Velvarech. Bližší propozice viz http://www.slanskelisty.cz/noviny/Slovan/1096.php .

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

21. 08. 2014, 08:49
Petr Neuman - předseda výkonného výboru Šachového klubu Velvary


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Robin
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.80%

Spíše ne
graf

15.38%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2685
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát