Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Město Velvary

Míst.části: Velvary, Velká Bučina, Malá Bučina, Ješín
Počet obyvatel: 2932 (leden 2009)
Adresa MěÚ: Nám. Krále Vladislava 1, 273 24 Velvary
Tel.: 315 617 001, fax: 315 617 000
Skype: mestsky.urad.velvary
Úřední dny : Po, St - 8-11, 12-17 hodin
Starostka: Ing. Jitka Linhartová
E-mail: el.podatelna@velvary.cz, Web: www.velvary.cz

Stavební úpravy budovy Mateřské školy ve Velvarech byly ukončeny

V pondělí 27.července proběhlo předání stavby „Zateplení objektu a výměna oken“ budovy Mateřské školy ve Velvarech čp.675. Akce byla rozšířena o „Nástavbu sedlové střechy na domě čp.675“. Bylo tak završeno jedenáctiměsíční úsilí o prodloužení životnosti objektu MŠ. Dalším účelem bylo snížit náklady na vytápění budovy neboť tato pochází z roku 1982 a tepelné vlastnosti byly zcela nevyhovující. Zlepšení tepelně-technických vlastností střešní skladby si vyžádalo zateplení stropní konstrukce nad posledním podlažím a vytvoření tesařsky vázaného pláště valbového tvaru.

Stavební úpravy začaly koncem měsíce srpna loňského roku. Za dodavatele stavby byla vybrána firma Delta final, s.r.o z Prahy 9, která přizvala další subdodavatele např. firmu Vorlíček Plast Slaný, FISA Slaný a další.

Z hlediska urbanistického nebyl zvláštní požadavek ke druhu stavebních úprav. Členění fasády maximálně koresponduje s bývalým stavem stejně jako členění a dělení oken. Barva oken byla navržena červeno-bílá, fasádní barva byla zvolena po dohodě s investorem a vedením školy. Sokl byl zvolen tmavší, valbový tvar nové dvouplášťové střechy koresponduje také s okolní zástavbou. Změny k lepšímu přinesla i úprava vstupu do budovy MŠ a oprava schodiště. Celkově se dá říci, že se stavba našim občanům líbí a nezaznamenali jsme žádné kritické ohlasy.

Celkové náklady stavby dle smlouvy o dílo činily 6.933 tisíc Kč včetně DPH. Z toho dotace z Operačního programu Životní prostředí činila 4.246 tis. Kč, zbytek doplatí město Velvary ze svého rozpočtu.

Prostředky vložené do školského zařízení se městu rozhodně vyplatí. Po několika předchozích stavebních úpravách (oprava 1 NP po povodni 2002, kanalizační přípojka a oprava 4 částí sociálního zařízení) by bylo třeba ještě zajistit regulaci vytápění a budova je připravena pro další dlouhodobý provoz.

Závěrem je třeba poděkovat dodavateli stavby za porozumění a cit při rekonstrukci, která probíhala většinou za provozu školy, technickému dozoru za město Ing.R.Barsovi, nájemníkovi panu A.Félovi, ředitelce, učitelkám a kuchařkám školy za trpělivost a pochopení. Za celou dobu nebyla ani jednou ohrožena bezpečnost dětí a to je to nejdůležitější. Přejeme jim v opraveném zařízení prožití příjemných a radostných chvil !

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
původní stav budovy z roku 1982
Kliknutím zvětšit
stav po rekonstrukci - červenec 2009
Kliknutím zvětšit
pohled z přístupové cesty
Kliknutím zvětšit
nový vstup do budovy
Kliknutím zvětšit
pohled do třídy o prázdninách
Kliknutím zvětšit
zahrada před budovou

29. 07. 2009, 08:41
L.Šulc


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát