Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 8. srpna 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Slaný, Politických vězňů 777

Tel.: 312 510 081, 724 740 180
Fax: 312 510 081
E-mail: 1zsslany.haje@zs.slany.indos.cz
Web: zshaje.slansko.cz
Ředitelka: Ing. Věra Bělochová, zástupkyně ředitelky: Mgr. Vlasta Vítová

Malé manekýnky

Děti z naší školy mají různé koníčky a záliby: sbírají známky, sestavují modely letadel, hrají basketbal, jezdí na ploché dráze, hrají na hudební nástroje. K tomu všemu je třeba trpělivost a výdrž. Určitě také spořivost, aby si dotyčný žáček na svého koníčka našetřil peníze ( na modýlky, na startovné, na nové struny atd.). V neposlední řadě je také potřeba odvaha – odvaha začít, odvaha vytrvat, odvaha něco dokázat.

Možná se budete divit, ale odvahu potřebují také manekýnky. Ono totiž vystoupit v záři reflektorů na zpropadeně úzké a dlouhé předváděcí molo, neškobrtnout, ukázat šaty v celé kráse, upozornit na jejich neobyčejnost, pohybovat se ladně, klidně a sebejistě a ještě se přitom příjemně usmívat na zvědavé a kritické publikum, to chce pořádnou dávku odvahy!

Když je vám okolo dvaceti let, máte už nějaké zkušenosti a v publiku své sympatizující známé, je to o padesát procent snazší. Když je vám ale sotva deset let, na molo vstupujete poprvé, do publika kvůli reflektorům téměř nevidíte, slyšíte hlas moderátora, který vtipně hodnotí vaši produkci, každou chvilku vám před očima bleskne fotoaparát a vám se zatraceně trémou chvějí kolena, a přesto všechno zvládněte na výbornou, to je bobřík odvahy a taky půvabu a elegance jako vyšitý!

Takovouto zkouškou zcela dobrovolně prošly dvě dívenky z naší školy na konci prázdnin, při akci, která se jmenovala Music On The Square, jejíž součástí byla též módní přehlídka jednoho slánského butiku. Obě dívky, Veronika Rohlová a Lucie Krymová ze současné 3.A, ukázaly, že jim předváděné modely báječně sluší, že se umí pohybovat jako skutečné dámy, a hlavně že mají pořádnou dávku kuráže. Milí přátelé, já před nimi smekám, já bych do toho nešla, já bych se totiž hrozně bála.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit

03. 11. 2009, 16:19
Mgr. Marie Čečrdlová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Roman
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.89%

Spíše ano
graf

17.55%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

23.30%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1880
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát