Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Gymnázium V.B.Třebízského

Fakultní škola UK v Praze, Přírodovědecké fakulty
Smetanovo náměstí 1310, 274 01 Slaný
Tel.: 312 522 264, fax: 312 521 342
E-mail: gymslany@centrum.cz,    www.gymslany.cz
Ředitel: RNDr. Milan Dundr, CSc., zástupce ředitele: RNDr. Vladimír Kulich,
výchovný poradce: Mgr. Pavel Novák

Jazyková výměna Pegnitz-Slaný 2009

Byl krásný jarní den a skupina 25 studentů slánského gymnázia se chystala nastoupit do autobusu. Cílem cesty bylo německé město Pegnitz., kam naše škola jezdí už 20 let. Každý školní rok mají studenti z gymnázií ve Slaném a v Pegnitz možnost účastnit se pětidenního pobytu v cizí zemi a poznat její zvyky, v případě českých studentů si zároveň trochu zlepšit němčinu.

Nejinak tomu bylo i letos. Když jsem odjížděl, byl jsem trochu nervózní. Můj výměnný partner už tu byl, padli jsme si do oka, ale přeci jen… Obavy se rychle rozplynuly. Nejen díky velmi srdečné rodině, která se na pět dní stala mou vlastní, ale také kvůli pestrému programu. No posuďte sami: přivítání ředitelem školy, starostou města Pegnitz, různé výlety do okolních měst (například krásné historické město Bamberg s budovami postavenými ve všech známých stavebních slozích, Bayreuth, jeho opera apod.) a čisté přírody Franckého Švýcarska. Také jsme nahlédli do vyučování různých předmětů, například do hodiny němčiny. Bylo pro mě osobně velmi zajímavé vidět, jak malí páťáci s přehledem sypou z rukávu věty a časy, se kterými se my horko těžko moříme.

Všude, kam jsme přišli, nás vítali velmi příjemní a ochotní lidé, na špatné chování ze strany našich hostitelů si opravdu nemůžeme stěžovat. O naši bezpečnost bylo postaráno dobře, na stráži byla kromě paní prof. Tesařové připravena i paní prof. Kuhnová.

Závěrem bych chtěl vyjádřit naději, že toto mezinárodní přátelství bude udržováno a budeme dál využívat možností, které rodiče neměli. Vždyť je vždy užitečné, cestovat po zajímavých místech a poznávat kulturu národů naší Evropy.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Pozorní posluchači
Kliknutím zvětšit
Prof. Tesařová a prof. Míková
Kliknutím zvětšit
Ředitel Gymnázia v Pegnitz Rainer Roth
Kliknutím zvětšit
Zaujati výkladem
Kliknutím zvětšit
Starosta města Pegnitz Manfred Thümmler

19. 05. 2009, 22:21
Jan Kopecký


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát