Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Den otevřených dveří v Základní škole Zlonice

Již několik let několik let pořádá ZŠ Zlonice „Den otevřených dveří“. Ten poslední v pořadí proběhl 27. března 2010. Velikonoce se blížily, a proto se i tato akce nesla v duchu jarního tvoření. Rodiče, děti i ostatní návštěvníci měli možnost vyrobit si vlastní jarní dekoraci, nazdobit si velikonoční perníčky, vytvořit si šperk z korálků dle vlastního vkusu, vyzkoušet si různé techniky zdobení kraslic – od těch nejjednodušších způsobů vhodných pro nejmenší předškolní děti až po náročnější zdobení. Kdo chtěl, mohl si odpočinout na Hodině pokusů a kouzel, kde žáci ZŠ Zlonice předváděli zajímavé fyzikální a chemické pokusy. Nechybělo ani posezení a občerstvení v nově zrekonstruované školní jídelně.

ZŠ Zlonice klade ve svém Školním vzdělávacím plánu velký důraz také na ekologickou a environmentální výchovu. Proto na svůj Den otevřených dveří přizvala i zástupce společnosti EKO-KOM s pojízdnou výstavou o zpracování a recyklaci odpadů „Obal Tonda na cestách“.

Letošní Den otevřených dveří však nebyl pouze „velikonoční“, měl ještě jeden důležitý cíl – seznámit rodiče i širokou veřejnost s projektem „Modernizace výuky prostřednictvím ICT“, na který ZŠ Zlonice získala v tomto roce grant z fondů Evropské unie (ESF). Podstatou celého projektu je vytváření interaktivních prezentací pro výuku. Jedná se o prezentaci učiva zajímavou, zábavnou a hravou formou pomocí interaktivních tabulí. Co vše lze s interaktivní tabulí dělat, jakými způsoby se s ní dá pracovat a jak vypadá vyučovací hodina u interaktivní tabule, to vše měli návštěvníci Dne otevřených dveří možnost vidět na vlastní oči. Díky tomuto projektu dostane zlonická škola čtyři nové interaktivní tabule včetně veškerého technického zázemí nutného k jejich provozu.

Výuka s pomocí interaktivních tabulí je mezi žáky velice oblíbená, umožňuje jim získávat vědomosti a dovednosti potřebné pro jejich budoucí život tak trochu jinou, modernější, zábavnější formou. I to byl jeden z důvodů, proč se žáci rozhodli vytvořit na školním dvoře logo poskytovatele grantu ESF z plastových víček.

Již v minulých letech vytvořili žáci u příležitosti různých akcí jako je například Den Země obrazce z víček, které znázorňovaly logo školy či mapu České republiky. Letos padla volba na logo poskytovatele výše zmíněného grantu – ESF. Byla to práce mravenčí, zdlouhavá, ale žáci se do ní pustili s nadšením. Pod rukama jim vznikl obrazec složený ze 45 430 ks barevných plastových víček, který měl konečné rozměry 3,5 x 11m! A na takový výkon mohli být opravdu pyšní.

Ačkoliv ZŠ Zlonice nepatří svojí velikostí a počtem žáků k největším, rozhodně se to neodráží v počtu akcí, které pořádá. Budete-li mít někdy chvilku volna, podívejte se na webové stránky zlonické školy, zda právě nepořádá nějakou akci a přijďte se podívat – nudit se rozhodně nebudete!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Logo grantového projektu z víček
Kliknutím zvětšit
Jak třídíme druhotné suroviny
Kliknutím zvětšit
Kuřátka
Kliknutím zvětšit
Občerstvení ve školní jídelně
Kliknutím zvětšit
Před Hodinou pokusů a kouzel
Kliknutím zvětšit
U interaktivní tabule
Kliknutím zvětšit
Zdobení vajec
Kliknutím zvětšit
Soustředění při pokusu

20. 04. 2010, 13:34
Mgr. Martina Hrdličková, ZŠ Zlonice


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát