Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Ekosnažení

Naše škola je zapojena od února 2010 do projektu ESF z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost s názvem „Modernizace výuky prostředky ICT“. Součástí tohoto projektu je i oblast ekologie. Naším cílem je, aby naše škola získala titul Ekoškola. Snažíme se proto získat nejrůznější informace z oblasti ochrany životního prostředí, hledat úspory v naší škole, šetřit tam, kde to můžeme ovlivnit i my děti, případně dávat podněty dospělým. O tom, jak je na tom v této oblasti naše škola, jsme už mnohokrát mluvili s našimi vyučujícími a nyní jsme dvakrát oficiálně řešili problémy naší školy s paní učitelkou Voříškovou, která má tuto oblast ve škole na starosti, a s paní ředitelkou. Obě navštívily zasedání našeho školního parlamentu v rámci „Nocování školního parlamentu ve škole“ na konci školního roku v červnu a nyní opět na začátku školního roku.

Společně jsme stanovili Ekokodex, kterým by se měli řídit všichni pracovníci i žáci naší školy. Abychom získali v této oblasti co nejvíce informací, zorganizovala paní učitelka Hana Voříšková exkurzi pro žáky 7., 8. a 9. ročníku do firmy Rumpold Kamenné Žehrovice a na ekoskládku do Lán.

Firma Rumpold pracuje s nejmodernějšími technologiemi sběru, svozu, třídění, zpracování, recyklace a zneškodňování odpadů. Zajišťuje svoz domovního odpadu, ale zavádíme i systém tříděného sběru surovinově využitelných látek a nebezpečných složek komunálních odpadů. Poučili jsme se tady i o nakládání s bioodpadem i elektroodpadem.

Další naší zastávkou byly Lány. Tady jsme za doprovodu průvodců, zaměstnanců skládky, navštívili skládku tuhých odpadů Ekologie s.r.o., seznámili jsme se s technologií ukládání odpadů, podívali se do bývalého lomu Babín. Viděli jsme jezírko s nasazenými rybami, které jsou zde jako bioindikátory, i ovce chované za účelem spásání trávy.

Exkurze nás utvrdila v tom, že naše rozhodnutí o třídění odpadu, které jsme zavedli ve třídách od začátku nového školního roku, bylo správné. Náš parlament se bude snažit i nadále sbírat starý papír, plastová víčka i staré elektrospotřebiče. Získáme tím nejen nějaké finanční prostředky, ale pomůžeme především našemu životnímu prostředí.

Být v Lánech a nenavštívit muzeum T.G. Masaryka by byla asi škoda. Využili jsme této příležitosti a dozvěděli se mnoho zajímavého o životě našeho prvního prezidenta. Nakonec jsme na hřbitově zapálili svíčku a položili na hrob pana prezidenta kytici.

25. 10. 2010, 19:58
Žákovský parlament ZŠ Zlonice


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát