Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Den Země

Den Země, kterým je mezinárodně vyhlášený 22. duben, připadl letos na dobu velikonočních prázdnin. To nás ovšem neodradilo a „oslavovalo“ se o pár dnů dříve. Od pondělka do středy totiž probíhal sběr papíru, starých spotřebičů a baterií. Akce byla velmi úspěšná a vy se o jejích podrobnostech můžete dočíst na našich webových stránkách nebo ve Zlonickém zpravodaji..

Tento významný den jsme si připomněli nejenom prací, ale také učením. Mnozí z vás teď asi významně pozvednou obočí a říkají si, co je tohle za nesmysl, oslavovat učením. Jenomže učení nebylo tento den ledajaké. Děti se na něj dokonce velmi těšily, protože si vzpomněly, jaké to bylo loni, když jsme měli „školu agentů“. Letos bylo učení o to cennější, že učiteli byli žáci pátých ročníků, kteří si pod vedením paní učitelky Srbkové připravili úkoly pro mladší spolužáky a pak trpělivě zkoušeli, vysvětlovali a bodovali jejich výkony.

Vše se událo v úterý 19. dubna u zlonického rybníka, kam jsme se ráno vydali. Děti se rozdělily do skupinek, ve kterých spolupracovaly při plnění jednotlivých úkolů. Na stanovištích je čekaly různé úkoly. Musely například správně pojmenovat některé druhy rostlin, zařadit živočichy do jejich přirozeného prostředí, ale také prokázat vědomosti o tom, jak se správně chovat v přírodě, chránit ji a pomáhat jí například správným tříděním odpadů. Na každém stanovišti mohli žáci získat část obrázku, který nakonec museli poskládat a slepit. Děti mohly uplatnit vědomosti z prvouky a přírodopisu, ale učily se také spolupracovat, domlouvat se s ostatními a fungovat jako skupina. Za svou snahu si každý žáček odnesl perníkové sluníčko.

Když jsme se vraceli do školy, cítili jsme všichni, žáci i učitelé, velkou únavu. Domnívám se ale, že jsme byli velmi spokojení a naprosto přesvědčení, že učení není mučení, že při něm může být i velká zábava a že si tohle učení budeme rozhodně chtít za rok zopakovat.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Logo projektu
Kliknutím zvětšit
Den Země 1
Kliknutím zvětšit
Den Země 2

05. 05. 2011, 14:35
Mgr. Světlana Kopecká


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát