Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Členové Ekotýmu a žákovského Parlamentu nocovali ve škole

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Protože v červnu odešli naši kamarádi z Ekotýmu a žákovského Parlamentu na střední školy, bylo nutné počátkem září obě tyto skupiny obnovit. Už koncem školního roku se konaly volby, z nichž vzešlo několik nových, ale i starých tváří. A se všemi zvolenými i s dalšími dobrovolníky do Ekotýmu jsme se sešli odpoledne 23. září 2011 ve škole. Všichni jsme byli předem připraveni na to, že nás čeká pracovní zbytek dne. Společně s paní učitelkou Renatou Kosovou jsme se přivítali a seznámili se s plánem práce. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a ve skupině Ekotýmu začala debata, kterou vedla paní učitelka Hana Voříšková, o našem úsilí získat a udržet si titul Ekoškola, o který se začali snažit již naši předchůdci. Seznámili jsme se s Ekokodexem naší školy, shrnuli jsme hlavní zásady našeho snažení, které z Ekokodexu vyplývají, vytiskli je, zafóliovali a roznesli do tříd, kde po celý školní rok zůstanou, aby se jimi naši spolužáci mohli řídit. Zároveň jsme i procvičili oba cizí jazyky, které se na naší škole vyučují, protože jsme Ekokodex přeložili i do angličtiny a do němčiny.

Další práce nás čekala se štítky na odpadkové koše. V naší škole totiž třídíme odpad a v každé třídě jsou nádoby, které vloni občas děti zaměnily. Nálepky na nich tudíž pomohou udržet ten správný pořádek. Abychom si trochu odpočinuli od práce, popovídala si s námi paní učitelka Voříšková o zdravé výživě, o tom, jak zdravě žít a jak se ekologicky chovat. Pro nás starší to bylo jen opakování a upevnění poznatků, mladší děti se dozvídaly další věci, s nimiž se na prvním stupni ještě nestačily seznámit. Na konci jsme si stanovili velký ekotýmový úkol: do konce listopadu budou do všech tříd nainstalovány spořiče vody, které nám finančně pomůže zajistit SRPŠ. V rámci Ekotýmu jsme se dohodli, jak ve škole udržovat pořádek, jak kontrolovat a vést spolužáky k tomu, aby se i oni snažili o „tu trochu ekologie“ v naší škole.

Skupina, která přišla kvůli Parlamentu, pracovala na svých úkolech. Parlament zvolil svého předsedu (Pavla Krause) a místopředsedy (Kateřina Nedvědová, Barbora Štruplová) i další členy vedení. Celý Parlament má 21 členů. Dále probral zásady, kterými se zvolení zástupci budou řídit, a stanovil si hlavní úkoly, jež bude během školního roku řešit. Aby práce byla rovnoměrně rozdělena mezi členy, zvolili jsme letos nově tři výbory, a to organizační výbor, pedagogický výbor a stravovací výbor. Každý výbor má svého předsedu, místopředsedu a jednatele. Ani jsme si nevšimli, jak rychle přišel večer a vkradla se do školy tma, tolik práce jsme měli. Zbyl čas ještě na několik písniček z cédéček a celí unavení jsme zalezli do spacáků trochu si odpočinout. Za příjemného povídání s kamarády jsme postupně usnuli. Ráno nás čekala v jídelně snídaně, úklid a členy Parlamentu další práce. Sepsali jsme si a na vytvořené nástěnky vyvěsili okruhy a úkoly, o které se budou jednotlivé výbory starat. Stanovili jsme také, že výbory se budou scházet samostatně a společně se Parlament sejde jedenkrát za měsíc. Dopoledne nám ještě zbyl čas na několik společenských her a před obědem jsme se chystali domů. Paní učitelka nám na závěr poděkovala za práci a poděkovala také paní učitelce Báře Linhartové, která tu celou dobu s námi byla a pomáhala svými radami. Z očí mých spolužáků zářila spokojenost z dobře vykonané práce a pýcha nad tím, jak důležité úkoly se nám podařilo vyřešit.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
logograntu
Kliknutím zvětšit
Rokování ekotýmu
Kliknutím zvětšit
Rokování Parlamentu
Kliknutím zvětšit
Rokování Parlamentu 2
Kliknutím zvětšit
Spaní
Kliknutím zvětšit
Spaní 2

20. 10. 2011, 09:23
Nikola Kaiserová, VIII.B


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát