Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 5. července 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Recenze na knihu Zatracení parchanti

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ondřej Špalek, Kladenský deník, vyšlo 27.10. 2006

Rezek psal o zatracených parchantech

Jedenapadesátiletý Jiří Rezek pracuje na ruzyňským letišti. Kladeňáci ho ale mohou znát spíše jako hudebníka a spisovatele. V minulých dnech vydal svou druhou knihu.

Její počátek je vsazen do současnosti. Dospělý člověk se po letech vrací do vesnice na Příbramsku, kde jako kluk nějaký čas žil v dětském domově. Se vzpomínkami na toto místo se pak prolíná celý děj. V šedesátých letech minulého století vládl dětskému domovu tvrdou rukou ředitel přezdívaný Soudruh.

Hlavní protagonista se zde zpočátku snaží alespoň přežít, časem se mu však podaří díky víře v sebe sama dostat z téměř beznadějného postavení. Vyprávění je hlavně o pocitech dítěte, postiženého vadou řeči, které si „vyhlédl“ samotný šéf ústavu.

Příběh je zajímavý tím, že hlavní hrdina je sám autor. Jiří Rezek v dětství skutečně prožil dva roky v dětském domově, který ovládal despotický ředitel. „Devadesát procent příběhu jsou věci, které se skutečně udály. Jméno místa a postav jsem ale změnil,“ uvedl autor.

Jeho kniha je prý určena všem věkovým kategoriím. „Každý si v tom najde něco pro sebe. Píši to jako desetiletý kluk, ale jsou tam postřehy dospělého člověka,“ dodal.

Rezek už má na kontě knihu Thienfeld, která pojednává o kladenské čtvrti pověstné drsným životem jejich obyvatel.

 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.87%

Spíše ano
graf

17.50%

Spíše ne
graf

14.33%

V žádném případě
graf

23.30%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1863
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát