Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 15. srpna 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ubohý Cyrano v Horních Beřkovicích

V úterý 9. prosince máte možnost shlédnout v hornobeřkovickém Multicentru divadelní představení Ubohý Cyrano s populárním Davidem Suchařípou v hlavní roli.

 

Romantický příběh o lásce Cyrana z Bergeracu ke krásné Roxaně dojímá diváky již řadu let. Příběh muže, jenž obětuje svou lásku a pomáhá svému sokovi jen proto, aby žena jeho srdce byla šťastná nyní můžete shlédnout v Horních Beřkovicích. Jedná se o upravenou verzi Pavla Kohouta v podání Docela velkého divadla Litvínov. Nemusíte se však obávat, že byste přišli o slavná slova o širáku odhozeném v dál apod. V hlavní roli muže, který se liší od svého okolí zjevem, schopnostmi, odvahou, fantazií, básnickým talentem a především svým charakterem uvidíte populárního Davida Suchařípu.

 

Představení se tedy uskuteční v úterý 9. prosince od 19:30 hodin v krásných prostorách Multifunkčního centra v Horních Beřkovicích, které bylo vybudováno z původního kostela svatého Václava.

V roce 2007 byl Ministerstvem financí ČR schválený Pilotní projekt primární protidrogové prevence - Vzdělávací a výcvikové centrum pro Ústecký kraj v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Cílem programu bylo vybudovat z bývalého kostela sv. Václava multifunkční kulturní centrum pro poskytování služeb v oblasti primární protidrogové prevence.

Dnes je tedy v objektu bývalého kostela sv. Václava umístěno moderní, multimediální vzdělávací a kulturní centrum, kde probíhají inscenace divadelních her, koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy.

Zaměstnanci Multicentra, v čele s Davidem Vačiljou se pořádáním kulturních akcí snaží bourat pomyslné bariéry mezi psychiatrickou nemocnicí a okolním světem, která si léta neprávem nesla cejch něčeho tajemného a negativního. Pořádání těchto akcí má samozřejmě i velkou resocializační, emoční a ozdravnou funkci pro klienty nemocnice, pomáhá jim totiž zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení.

Více na www.centrumberkovice.cz

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
pozvánka

Dagmar Stehlíková
03. 12. 2014, 08:15


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 4 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Hana
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.82%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

14.91%

V žádném případě
graf

23.66%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2515
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát