Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Modelka nebo herečka?

Dnešní mládež je opravdu zvláštní. Skoro na každém rohu slýchávám stížnosti na postavu a také ty věty. ,,Chtěla bych být modelkou nebo herečkou, ty vypadají úchvatně." 

Jenže v tom je háček. Hodně mladých slečen si přeje vypadat  jako ony, ale vědí vůbec jak vypadají? Na fotkách se dá vše upravit a ve skutečnosti?Make up dokáže dnes velké věci a já si myslím, že i herci a zpěváci se pod ním jen schovávají. Když, ale náhodou svůj maskovací make up "zapomenou". Co se stane?- Vypadají stejně jako my. Některé slečny by si tedy měly uvědomit, že vypadat jako ony není dokonalost, protože jsou to úplně normální lidé, kteří nikdy nemohou vypadat podle svých představ. Make up schovává přirozenost a co víc, trpí kvůli nim zvířata, jelikož se na nich testuje.

Co teprve modelky? Drží drastické diety, které vedou až k bulímii, či anorexii. Některé na tuto zákeřnou nemoc umírají. Boj s ní není procházka sadem a věřte děvčata, že jen málo kdy se povede boj vyhrát. Stojí nám to utrpení za to? Víte jak musí vypadat jejich žaludek a nejen ten?

Zastavte se někdy před zrcadlem a nepodléhejte iluzím časopisového kultu krásy, protože všechny jste ve skutečnosti krásné hvězdy ulic, a to i nenalíčené! Dodám i to, že raději budu jíst a budu při těle, než abych zemřela na anorexii, bulímii nebo nedostatek živin v těle.

Kdysi jsem chtěla také být taková. Chtěla jsem být vysoká, pěkná a štíhlá jako modelky. Občas, když jsem viděla nějaké ty herečky, říkala jsem si, že tak chci vypadat, ale čím jsem starší, tím více si uvědomuji, že být malým člověk se srdcem plným lásky není vůbec špatné, možná je to lepší. Nejsem velká, ani nemám postavu jako ony, ale jsem to já. O to víc mne baví svůj život žít. Nemám ze dne na den strach, že už mě mé nohy neunesou, neboť jsou jako párátka a nemám v nich sílu. Vím, že se má mé tělo dobře i když bych se s tou čokoládou měla krotit. Je super být sám sebou a ukazovat světu, že právě takhle mne pán Bůh stvořil. Nezahazujme tedy svůj život pro imaginární krásu!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Cemeron Diaz?
Kliknutím zvětšit
Lady Gaga?
Kliknutím zvětšit
Pink?
Kliknutím zvětšit
Už víte co tím myslím?
Kliknutím zvětšit
anorexie

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
27. 02. 2010, 20:22


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát