Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kreslení

Když jsem byla malá, sice jsem všude po papírech i jiných věcech kreslila domečky, zvířátka a panenky, ale nikdy by mě nenapadlo, že to jednou bude jedna z mých nejoblíbenějších činností.

Nějak „víc“ kreslit jsem začala zhruba před rokem, kdy mi kámoška ukazovala svou kresbu jednoho zpěváka a onen portrét mě zaujal natolik, že jsem si řekla, proč to taky nezkusit. První pokusy o jakýs takýs obraz byly katastrofální, na papíře se střetávalo jen pár šedých čar, žádné stínování ani nic podobného. Až časem jsem byla odvážnější a odvážnější a zkoušela si s tužkou zahrávat víc a víc. Pokoušela jsem se stínovat, zpočátku rozmazáváním prstem, potom už jsem se to naučila normálními čarami. Nejdříve jsem tužkou spíš jen „vybarvovala“ oblečení, až časem mi došlo, že dobrá kresba potřebuje něco víc. A tak začaly první pokusy o řádné stínování vlasů, těla a obličeje. Té poslední části jsem se bála snad ze všeho nejvíc, protože jsem si byla vědoma toho, že pokud zkazím výraz ve tváři, už ani dokonale nakreslené tělo to nespraví. Ale překonala jsem onen strach a jsem tomu ráda, protože teď mám daleko víc možností a kresba mi netrvá pět minut, ale třeba taky dva měsíce.

Tu, poslední, kterou zveřejním symbolicky první, protože je nejlepší z mých kreseb, jsem dodělala až dneska ráno a právě ona mi trvala ty dva měsíce. Ale nelituju toho – i kdyby se ta kresba líbila jen mně, strávila jsem u ní mnoho času prožitého ve vzpomínkách právě na zobrazovanou osobu. A právě vzpomínky jsou to nejhezčí, co jsem si ze šťastných dní uchovala, abych se ve špatných náladách právě jimi dostávala opět na dosah hřejivých slunečních paprsků.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Tomáš Beroun
Kliknutím zvětšit
Monika Absolonová
Kliknutím zvětšit
Monika Absolonová as Lorraine
Kliknutím zvětšit
Dasha
Kliknutím zvětšit
Zbyněk Fric
Kliknutím zvětšit
Lucie Bílá
Kliknutím zvětšit
Mušle
Kliknutím zvětšit
Libuška Vojtková

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
23. 12. 2009, 19:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 0 bodů. Průměrný počet bodů: 0

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát