Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 16. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Věční démoni

Proč se vůbec něčeho takového, jako jsou drogy, lidé dotknou? Převážná většina z nás přece ví, jak to s dotyčnými dřív nebo později dopadne. Ničí to život nejen zmiňované osobě, ale i mnoha jiným.

Nejen na drogách, jak tvrdých tak i lehkých, ale i na alkoholu si přece lze vypěstovat závislost. Většina alkoholiků si svoji závislost pěstuje v důsledku neopatrné a hlavně neopatrné konzumaci alkoholu již v mládí.

Mnoho mládeže neví, že by měl být líh nedostupný osobám mladším osmnácti let nejen kvůli následkům otupělosti, ale hlavně pro zdraví dotyčných osob. Játra totiž nejsou až do osmnáctého roku řádně vyvinuta, aby mohla zpracovávat tyto látky.

Nemluvě o lehkých drogách, které mohou být až několikanásobně nebezpečnější. Většina mládeže se uklidňuje myšlenkou, že na tom nejsou tak zle. Mají totiž své „zásady“ se tvrdých drog nedotknout. Ovšem pravda je mnohdy jiná. Dopadá to přesně naopak. Nejen fyzické, ale i psychické újmy způsobí lehké drogy.

Bylo natočeno mnoho filmů a napsáno mnoho knih o drogách a mládeži, která hledá únik z problémů, či pod tlakem vrstevníků si prostě drogu dá. V okamžiku, kdy se dotyčný oddává omamujícímu energetickému či jinému pocitu, asi ani netuší následky, které mohou vzniknout, jako je třeba rozpad rodiny, deprese, sebevražda, kriminál a mnoho dalšího.

Proč si lidé myslí, že zkusit se má všechno a neuvědomí si, že tohle je právě začátek konce? Velké procento lidí se nechá unést pár pokusy. Ale jen málo z nich se dokáže vrátit zpět do svých starých kolejí. Pokud to ovšem ještě vůbec jde!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Helena Kalašová, OA Slaný, 2. ročník
03. 03. 2010, 16:46


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 22 bodů. Průměrný počet bodů: 3.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adolf
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát