Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Může být profesor naším idolem?

Mým snem vždycky bylo učit. To, jestli se tak jednou stane zatím nevím, ale v každém případě bych chtěla po maturitě na gymnáziu, zkusit přijímací zkoušky na pedagogickou školu. A proč že tohle vše píši? Mým vzorem je totiž jedna paní profesorka. Je to výjimečný člověk. Omlouvám se tímto všem, protože nebudu jmenovat. Nedalo mi to ovšem a musím o svém idolu něco napsat.                      

      Kromě mé maminky, která je mým prvotním idolem, je můj idol tedy i paní profesorka. Její způsob výuky je opravdu výjimečný. Na každý předmět se samozřejmě student musí učit, ale na ten, který vyučuje tato osoba, se to zase nemusí tak přehánět. Ne že bychom se učit nemuseli, ale v hodinách je to vykládáno a podáno takovým způsobem, že vám to utkví v paměti i kdybyste se tomu sebevíc bránili.

     Navíc vás to baví a to je přece to nejdůležitější. Vše je v upřímnosti, povaze a hlavně v tom, jak dokáží profesoři ovládat své nálady. Někdy je to s nimi i docela dost strašné, co si budeme povídat. Kdybych měla být jednou učitelkou, chtěla bych učit alespoň zčásti tak dobře. Je vlastně asi zvláštní mít vzor ve své profesorce, ale proč ne. V životě je možné všechno. A proto už teď vím, že jestli se ze mě ta učitelka opravdu stane, budu k věcem a výuce přistupovat podobně. Budu pomáhat svým žákům a studentům. Budu k nim vstřícná, když oni budou vstřícní ke mně.  Také se budu snažit, aby je to, co každou hodinu řeknu, bavilo.

Vím, že každého to bavit nemusí a taky si uvědomuji, že spousta lidí žádného idola ve svých profesorech nenachází. No není to škoda? Vždyť i profesoři hrají fotbal, věnují se hudbě nebo kresbě. Ne vždycky se věnují jen tomu, co vyučují. A co my víme?  Snad i na svůj předmět, odpoledne (v klidu domova) rádi zapomenou a dělají to, co každý. Všichni jsme jen lidi a děláme různé věci. Tak honem všichni studenti. Hledejte idola mezi svými profesory a když ho nenajdete, nezoufejte, všichni přece nechcete být pedagogy, tak jako já. Utíkejte hledat své idoly do televize, novin, kamkoliv. Ale pamatujte. Idolů můžeme mít spousty, ale ten pravý většinou nebývá moc daleko. Často bývá blíž, než si myslíme. A později si to snad uvědomíme.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
07. 01. 2010, 15:47


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 12 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát