Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jsi to ty, maminko moje jediná

Mým největším idolem a vzorem je bezpochyby člověk, který je mi velmi blízký a jehož pohyb a činnost vídám každý obyčejný i neobyčejný den. Dokáže stíhat spoustu věcí najednou, dodělávat si dálkově maturitu, učit se novou práci, vařit, uklízet, prát a ještě dohlížet na to, jak to ve škole jde mně,jak mi je, co dělám a kde se pohybuji.

Tím člověkem je moje maminka. Maminkou ji často nenazývám, nevím, asi mi to vždy přišlo divné, ale rozhodla jsem se to napravit. Někdy s ní také moc nevycházím, protože i ona někdy dělá věci, které nejsou příliš dobré.

 Ale dokáže uznat svou chybu a toho si na ní také cením. Prostě a jednoduše by se pro mě rozkrájela. Všichni lidé v mém věku na své rodiče nadávají, samozřejmě i já občas nadávám, někdy ne občas ale nepřetržitě. Dělá to každý a většina z nás se za to vůbec nestydí, ale vlastně se nikdy nezamyslí nad tím, co naši rodiče vše zvládají. Ona je mým idolem a vzorem a nejen to, je mi také tou nejlepší kamarádkou,co nikdy nezradí. Dokáže mi hodně vynadat, ale většinou to myslí dobře, i když někdy třeba ukřivdí, ale jak už jsem řekla, svoji chybu vždycky přizná.

Občas si myslím, že si se svojí maminkou nerozumím, ale vím, že díky ní jsem na tomhle světě, že má oprávněný strach, když jsem dlouho venku, že chce abych na sebe dávala pozor, abych byla zdravá. Chce abych měla dobré známky. Nechce nikdy vidět mé slzy a trápení, snaží se o mé štěstí, ale někdy se to třeba taky nepovede. Takový už je život. Ale když to mám shrnout, obdivuji jí, to ona je ten člověk, v jehož stopách bych chtěla jít a budu se o to snažit. Dokázala by kvuli mně obrátit svět vzhůru nohama. I já chci jednou pro své děti dělat všechno. A i když tvrdím, že ne, tak si můžu být jistá, že mé děti na mě budou také nadávat. Nebo snad ne??

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
04. 11. 2009, 15:06


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 41 bodů. Průměrný počet bodů: 4.56

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát