Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rána, skok, svíčková – a je vymalováno!

 Nevíte, jak přimět manžela aby vymaloval byt? Možná se inspirujete příběhem, který jsme po Vánocích zažili my J

 

„Tak kde se couráš?“ zase mi to trvá – jak by taky ne, když jsem jediná, kdo se trochu zajímá o svůj vzhled a nechce dělat ostudu. „Už jdu“ křiknu a ženu se ze schodů trochu jako hurikán.

  Aby jste byli v obraze – je 25. prosince a  nás čeká návštěva u tety, ostatně jako každý rok touto dobou. Nikdo nemáme ponětí, jakým zážitkem tato návštěva letos bude.

   U tety je vše připraveno k slavnostnímu obědu, její dlouhý stůl byl až překvapivě nazdoben, stejně jako  zbytek domu, který působí normálně spíš jako ehm… pracovní prostory :D - teta má totiž početnou rodinu a tak udržet tento dům uklizený je doslova nereálné. Přesto se jí alespoň na Vánoce povedlo dům vycídit. Užasle jsem pokyvovali hlavami.

  Posadila nás do obýváku, než dodělá něco v kuchyni. Akorát jsem si šla pro pití a zeptat se, jestli nepotřebuje pomoc. Teta byla zanořená hlavou v komoře a něco přerovnávala. V tom se venku někdo rozhodl, že je vhodná chvíle zkoušet rachejtle na Silvestra. Asi netušil, že sousedovic pes Black je lekavý. Blackoušek je takové tele - černý hafan, který  by sežral celou rodinu k večeři, vskutku ale velmi přátelské a bázlivé zvíře. Jako správný hlídací pes je na zahradě ve své boudě a s oblibou cpe svou velikou hlavu do okna kuchyně, kde vždycky dostane nějakou dobrotu.

 Po výbuchu rachejtle hledal opět útočiště v kuchyňském okně.  Tam už ale našel útočiště sedmilitrový hrnec se svíčkovou, která se chladila připravená na zítřejší návštěvu!  Jednoznačně muselo dojít k jejich srážce. Black byl v přesile a tak hrnec hravě zmákl.            

Nevěřícně jsem sledovala, jak se černý hafan dere s hrůzou v očích do okna a hrnec, nabraný jeho tlapami, letěl vzduchem, zatímco svíčková konala svou práci.  V mžiku vymalovala celou kuchyň na béžovo a na slavnostní večeři v hrnci nezbylo téměř nic.

   Aby toho nebylo málo, než se teta(stále ještě přerovnávajíc cosi ve spíži) stačila vzpamatovat, vrhl se pejsek Daně – no ne zrovna do náručí. Vlivem jeho nárazu se teta hrnula rukama napřed do spíže. Zahučela tam celá a všechny sklenice, které snažně rovnala se povalovaly kolem ní. Black si, jako hodný pejsek sedl ke dveřím a koulel nevinně očima. To bylo řevu, když se teta z pod sklenic po chvíli vyhrabala.. Chudák pes byl bez milosti vyhnán ven a Dana jen spráskla ruce nad tím nadělením :D

 

 

Co mohla dělat? Začala se smát stejně jako my všichni a usoudila, že alespoň strejda konečně vymaluje. Rozhodně na tyhle vánoce u tety vzpomínáme rádi a těšíme se na ty letošní.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Black, druhým jménem Pohroma se strejdou ( můžete si všimnout velikostních rozdílů)

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
04. 11. 2009, 16:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 22. Čtenáři celkem udělili: 105 bodů. Průměrný počet bodů: 4.77

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Marek
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.56%

Spíše ne
graf

15.18%

V žádném případě
graf

23.94%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3024
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát