Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Škola snů

Svou školu snů bych si představoval – vlastně já bych školu zrušil. Jenomže to nejde , poněvadž je už příliš pozdě. Takže přejdeme k věci .

V mé škole by žáci byly ctěné a důležité osobnosti . Učitelé by žáky musely poslouchat , zdravit je jako starší lidi. Hodina by trvala nejdéle 15 minut a celý školní den od 8 hodin do 10 hodin. Zrušil bych i učitelské osnovy . Kdyby škola chtěla po žácích sešity nebo školní pomůcky , musela by si je koupit sama a následně nám je darovat.

Zrušil bych známky a samozřejmě poznámky by už neexistovaly. Známky bych vyměnil za pochvaly a dobré slovo. Problémové žáky bych neřešil – učí se přece pro sebe. Zavedl bych jako povinní předmět zemědělskou výchovu , protože si myslím ,že hodně lidí neví o zemědělství nic jiného jen to, že je to nechutná práce a že traktory dělají jenom hodně hluku a prachu.

Další věci kterou bych změnil – pravopis na lehčí a zrušil bych nesmyslné věty vedlejší , hlavní , příslovečné spřežky a bylo by toho ještě víc. V matematice by jsme se učili jenom počítaní jako na prvním stupni. Nejvíce vzdělaný člověk by byl ten, který skončil základní školu se samými jedničkami.

A nač dějepis ? Myslíte, že se v budoucnosti bude taky někdo učit  v hodině dějepisu , že v roku 2009 jsem psal tuhle slohovku ?

Tělocvik , výtvarní výchovu a hudební výchovu bych zavedl způsobem ,aby se každému tomuhle předmětu věnoval celý den . Chemie  by se musela učit formou pokusů. Zeměpis by se učil pouze jeden rok a učilo by se pouze o rodné zemi.  V přírodopisu bych nechal učit pouze učivo o živých tvorech velikosti nad 7 cm.

 Za porušení těchto pravidel bych tvrdě trestal – trest vězení na 20 let . Dalším pravidlem – učit smějí pouze ženy max. do 30 let, s dlouhýma vlasama a musí se oblékat moderně . Vchodové dveře do školy by byly pancířové a otevíraly by se na speciální kartu, kterou by obdržel každý žák školy .

 Asi takhle by jsem si představoval svou školu snů, která určitě nebude nikdy existovat.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
moje škola snů nejde najít nikde ve světě

František Imrich, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
20. 11. 2009, 18:59


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 3.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát