Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Čísla neveřejná

Před lety jsem působil jako redaktor jedněch pražských novin coby parlamentní zpravodaj a k mým povinnostem patřilo i tu a tam požádat některého z politiků o rozhovor. Pokud jsem je neodchytil přímo ve sněmovně, nebyl až tak velký problém si obstarat na tiskovém oddělení telefonní číslo na jeho poslaneckou kancelář a schůzku si domluvit. Zlom nastal s rozmachem mobilních telefonů, kdy část zákonodárců si svá „čísla“ a tím i soukromí hlídala. O tom, že i tato neveřejná čísla jdou prolomit, svědčí perlička z trutnovského rockového festivalu před pěti lety, kdy Standa Penc nadiktoval návštěvníkům festivalu číslo mobilu tehdejšího premiéra s výzvou, aby mu buď zavolali nebo poslali „esemesku“ s dotazem, proč podporoval tvrdý policejní zásah proti mladým lidem na technoparty CzechTek. Nicméně však stále platí, že se dovoláte na kteroukoliv instituci, včetně Hradu.

Abychom se však nepohybovali jen ve „vyšších“ sférách, platí to samozřejmě i v regionálních podmínkách, pro které se vydávají i infostránky, které se netýkají jen radnice či úřadů, ale i firem a obchodů. Ostatně, který obchodník či živnostník by nechtěl uveřejnit číslo své živnosti, aby se k němu mohli zákazníci dovolat?! A přece existuje výjimka, která potvrzuje pravidlo. V Kladně, ale i ve Slaném, před několika lety vyrostly v blízkosti autobusových nádraží velkoprodejny jednoho nejmenovaného obchodního řetězce. Zkusili jste si někdy do této prodejny zavolat?

Ve Zlatých stránkách budete hledat marně a telefonní spojení není ani na reklamním letáku firmy. Jelikož je ale na něm webová stránka, zkusíte hledat spojení přes internet. Po několika kliknutích se probojujete k tzv. horké lince. Zavolal jsem na ni a požádal operátorku o číslo pobočky ve Slaném. Operátorka mi však sdělila, že se jedná o telefonní číslo neveřejné, které slouží pouze pro vnitřní styk firmy a že veškeré dotazy či reklamace vyřizují jen osobně přímo na prodejně.

Tato rada určitě není až tak zajímavá pro zákazníky, kteří nejsou z města a prodejnu využívají především pro její polohu. Kdyby například chtěli reklamovat chybně namarkovanou částku, na což přišli až doma, mohla by být cena jízdenky třebas jen o málo nižší než reklamovaná částka, o kterou je zákazníkova peněženka chudší. Je tedy pravděpodobné, že řadu zákazníků tímto opatřením odradí od reklamace – jednak proto, že nad několika desetikorunami mávnou rukou a pokud nejsou místní, pak by se tato dodatečná reklamace prodražila ještě o dopravu a ztracený čas.

Obávám se, že tato firma svým zákazem sdělovat svá telefonní čísla zřejmě porušuje práva zákazníků, nehledě k tomu, že utajená telefonní čísla rozhodně nesvědčí o snaze být důvěryhodnou firmou a rozhodně nesvědčí o tom, že by jejím heslem byl slogan „náš zákazník - náš pán“, jak tomu bývalo v dobách, kdy si obchodníci svých zákazníků ještě vážili.

Vladimír Rogl
02. 03. 2010, 18:19


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát