Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Okurková sezóna

Stěžovaly si v autobuse dvě dříve narozené dámy, že to letošní léto nestojí za nic a že není ani na co koukat v televizi, protože tam dávají jen samé staré pořady. V duchu jsem jim dal za pravdu, protože i ten náš redakční šotek zívá nudou a jal se rekapitulovat, co nám obyčejným divákům nabízí téměř desítka běžně přístupných českých televizních kanálů. Rovnou pominu zpravodajství (ostatně ani tam se nic mimořádného neděje) a půjdu rovnou k televizní zábavě.

Přestože nepatřím k těm, kteří by se ihned červenali při zaslechnutí peprnějšího slova či ostřejšího výrazu, mám pocit, že vulgarita neodmyslitelně vstoupila do rádoby-zábavných programů některých našich televizních stanic. Ostatně, stačí se zahledět do publika na obrazovce. Diváci všech kategorií přímo nadšeně reagují na sprosťárny, které padají z úst některých bavičů či moderátorů. Pokud se v pořadu zkoumajícím inteligenci národa, sejde trojice zasloužilých srandistů – vsadím se, že se budou trumfovat v tom, kdo z nich řekne větší hrubost či nemravnější historku. Pokud jsou to pánové, kteří si vytvořili svou image ne uměním slova, ale vyhledáváním fekálních zákoutí, budiž! Je to jejich parketa a něčím se živit musí! Pokud však se takto projevuje i umělkyně, která svůj hlas kdysi propůjčila roztomilým postavičkám večerníčku, je to na pováženou. Inu, časy se mění! V dobách našich studií by kluci s podobným slovníkem rozhodně v tanečních u děvčat neuspěli, kdežto ty dnešní se jim hihňají jako kdyby pánům padaly z úst perly. Za čas se možná budou divit, až se jejich partner bude stejně vyjadřovat i doma nebo je pošle rovnou kamsi. Vždyť to bylo tak veselé!

Jeden z večerů – byť jsou prázdniny v plném proudu – jsme si mohli zopakovat i jednoho „silvestra“. Jistě, je to příležitost k bujarému veselí i v červenci a omluvitelné je leccos, ale neměl jsem náladu sledovat estrádu se stokrát opakovanými fóry ani poslouchat božského slavíka a raději si vybral českou komedii. I když mi bylo jasné, že film není určen chovankám klášterních škol, hned v první minutě jeho protagonista zcela nelogicky třikrát pronesl slovo – pardon - „kurva“. Vlastně to byl ještě jeden z poměrně slušných výrazů, protože snůška dalších slov i sloves se spíš hodila do slovníku dam, které obsluhují veřejné záchodky. Ačkoliv, možná právě jim křivdím. Naštěstí má televizor jedno užitečně zařízení – knoflík na jeho vypnutí.

Ještě, že existují noblesní pánové jako je Marek Eben, Jan Rosák, Petr Nárožný, Eduard Hrubeš či Vladimír Čech, kteří se bez „nezbytných“ sprosťáren ve svých zábavných pořadech docela dobře obejdou a nezdá se, že by měli menší úspěch, než baviči, o kterých jsem mluvil na začátku. Dokážou spolehlivě upoutat diváky u televizorů i přímé účastníky natáčení, aniž by se museli stavět na hlavu, svlékat si trenýrky nebo užívat vulgární výrazy. Zdá se, že nezáleží jen na nich, ale i na divácích, kteří tak prokazují svou kulturu a vyspělost.

Vladimír Rogl
19. 07. 2011, 17:25


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát