Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Živelná pohroma

Toto páteční dopoledne jsem pracovně trávil ve slánské nemocnici. Aniž jsem to měl v úmyslu, zaslechl jsem rozhovor dvou starších paní. Vnučka jedné z nich měla v pondělí skládat přijímačky na vysokou školu v Pardubicích a starostlivá babička se obávala, že se holka do tohoto perníkového města asi nedostane, jelikož vlaky prý budou stávkovat. „Copak nějaká vejška, ale co zdraví, paní!“ oponovala ta druhá a postěžovala si, že manžel je na pondělek objednán na pražskou Homolku ke kontrole bypassu, který mu v tamní nemocnici voperovali minulý týden.

Pondělní stávka měla podle nařvaných odborových bossů bolet. Nedodali, že bude bolet ani ne tak stávkující, jako spíš docela obyčejné občany, kteří mají docela obyčejné starosti se zaměstnáním, školou či zdravotními a rodinnými problémy. Po sobotním soudním zákazu pozdě ohlášené stávky však odbory, resp. jejich šéfové, přitvrdily. Stávkovat se bude, né že né – a tečka! A když ne v pondělí, tak ve čtvrtek, a to celých 24 hodin – od půlnoci do půlnoci. Ať vláda vidí, kdo je tady pánem!

Začínám tušit, že jde do tuhého, protože jsem si v sobotu neprozřetelně přehodil pražskou pondělní schůzku právě na čtvrtek. Ovšem, obávám se, že starosti pracujícího důchodce pramálo zajímají odborové bafuňáře. Samozřejmě, že bych byl blázen, abych se ve čtvrtek do naší Matičky vypravil. Co ale mají dělat pracující, školáci či pacienti i jiné „socky“, které jsou odkázány na veřejnou dopravu? Autobusy sice například ze Slaného asi vyjedou, ale nikde není záruka, že na kulaťák vůbec dojedou. Čtvrteční stávka bude – jak prohlásil sám předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek – stávkou živelnou a nelze prý proto předem odhadnout, jak bude nakonec vypadat, protože nelze ani vyloučit, že se může zvrhnout. Do Prahy rozzuřené odbory pozvaly demonstranty z celé republiky, aby zablokovali co nejvíce komunikací. Po zkušenostech z některých tzv. sportovních akcí je přece dobře známo, že podobné akce lákají jak vosy na plástev medu především chuligány, kteří si s rozkoší přijedou zařádit a je jim jedno, zda se jedná o fotbal nebo stávku.

Kdož ví, třebas bude za týden všechno jinak, stávka proběhne důstojně a odbory se budou chlubit, jak to té vládě, Nečasovi a Kalouskovi pořádně natřeli. Jak jsem však sledoval nedělní odhodlané vystupování odborářských vůdců, a obávám se, že zapomněli ne na obyčejné lidi, ale i na docela obyčejnou slušnost. Nezpochybňuji právo odborářů stávkovat, zpochybňuji však právo kohokoliv, a tedy i odborářů, obtěžovat obyčejné lidi. Mohl bych to říci ještě jinak. Stávkujte si, máte na to právo, ale neberte si jako rukojmí a živý štít ostatní lidi a nebraňte jim v jejich každodenním životě! Jestliže vaší vinou přijde o život byť jediný člověk, ke kterému se včas nedostane záchranka, jestliže tisíce lidí bude vaší vinou paralyzováno, není to už stávka, ale docela obyčejné všiváctví – pokud už nechci použít slovo terorismus.

Vladimír Rogl
21. 06. 2011, 14:31


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát