Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Co se doma uvaří...

Téměř sedm let každý měsíc navštěvuji v Kladně nebo ve Slaném kriminalisty, kteří mi vyprávějí skutečné případy ze své praxe. Ty se pak objevují v pravidelné rubrice Slánských listů jako Slánský pitaval. A nejedná se jen o vraždy, znásilnění či loupežná přepadení, ale i o tak zvanou drobnou či banální kriminalitu, která je konec konců pro řadu policistů „denním chlebem“.

S nárůstem kriminálních případů podstupuje Policie ČR řadu přestupků (a často i trestných činů, které operativně na přestupek překvalifikuje) příslušným obecním komisím či odborům městských úřadů. A právě zde začíná nekonečný kolotoč sousedských sporů, pomluv i hospodských rvaček, které příslušné komise veřejného pořádku mají řešit. Pokud se ovšem dotyčný výtečník ke komisi laskavě dostaví, může si vyslechnout napomenutí nebo je mu udělena směšná pokuta, kterou stejně většinou nezaplatí. A pokud je v místě rodina, jejíž rodinní příslušníci na sebe navzájem podávají jedno oznámení za druhým, může se pro ně založit speciální šanon.

Jeden příklad za všechny: Nedaleko Slaného žije ve dvoupokojovém bytě bývalého JZD rodina invalidního důchodce. S ním jeho hašteřivá žena, dva dospělí synové, družka jednoho z nich s kojencem a dva němečtí ovčáci, protože oba synové jsou zaměstnáni jako černí šerifové dvou různých soukromých bezpečnostních agentur. Už sama velikost bytu je snad přímo předurčena k denním soubojům o místo na slunci, resp. v kuchyni u sporáku. Jednoho dne podá otec oznámení na syna, že mu ze šuplíku kredence ukradl tisícikorunu a druhý den si na téhož syna postěžuje matka, že s ní prudce mrštil do křesla, protože uvařila polévku z pytlíku, kterou on nemá rád. Příští týden druhý syn zase majzne družku svého bratra přes hlavu cedníkem. I tento incident je nutno vyšetřit a nakonec stejně nechat plavat. A tak není divu, že leckde s láskou vzpomínají na obecní šatlavy, kde se leckterá horká hlava zchladila a mezitím mohly ruce k této mozkovně příslušející i něco užitečného pro obec udělat.

Vladimír Rogl
25. 09. 2009, 15:10


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát