Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 20. října 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vítězka Velké školní soutěže ve psaní obdržela od našeho vydavatelství hlavní cenu v hodnotě 5.000,- Kč

foto
Kateřina Helena Oslejšková ze slánského gymnázia s mobilem, který si pořídila za výhru ve Velké školní soutěži. Foto Libor Pošta

Vítězkou Velké školní soutěže ve psaní, která na našem zpravodajském serveru probíhala od října minulého do března letošního roku, se stala Kateřina Helena Oslejšková z 2.ročníku Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném, když dokázala za 125 napsaných článků získat neuvěřitelných 3079 bodů. Dne 16. června, poté co si vítězka soutěže po delším obhlížení trhu vybrala mobil, který by jí „slušel“, jsem se s ní setkal v restauraci slánského hotelu Hejtmanský dvůr, kde jsem ji předal cenu a požádal o krátký rozhovor.

- Za jakých okolností jste se přihlásila do Velké školní soutěže?

To, že byla na vašem zpravodajském serveru zahájena Velká školní soutěž ve psaní, jsem se dozvěděla od paní profesorky, kterou na češtinu vůbec nemáme a byla u nás výjimečně…

- Jak výjimečně?

No, byla u nás suplovat, a mimochodem je to strašně sympatická paní, která se hned na začátku hodiny o soutěži zmínila…

- A jak se jmenuje?

Je to paní profesorka Khunová, která o této soutěži začala docela sympaticky vyprávět, čímž nás, zvláště mě, dost nabudila. A tak jsem si řekla, že to zkusím. Vrhla jsem se do psaní a můžu říct, že soutěž mě hned chytila, zaujala mě.

- Bylo psaní odjakživa Vaším koníčkem?

Píši již relativně dlouho, ale ze začátku to za moc nestálo.

- Jak jste to zjistila?

No, když jsem po sobě něco četla, tak jsem si říkala, že jsem to snad nemohla ani napsat, ale psaní mě bavilo stále více, a pak přišla soutěž, která mě zaujala svými tématy a hlavně se mi líbila možnost porovnávat svá dílka s ostatními soutěžícími.

- A pak se Vám určitě líbil pohled na celkové pořadí soutěže…

Tak to je jasný, to se líbilo asi každému, kdo byl v popředí.

- Kdy jste začala tušit, že byste mohla Velkou školní soutěž vyhrát?

Já jsem to netušila do poslední chvíle. Nevěřila jsem tomu, protože holky se strašně dlouho tahaly o přední místa, o která jsem zpočátku neusilovala. Psala jsem asi tak, jak mě to vyhovovalo, bavilo a ostatní moc neřešila.

- A kdy jste to začala řešit?

Po lednovém kole, kdy jsem svedla velmi vyčerpávající souboj s Václavem Minaříkem ze 2. ZŠ a tím se posunula na přední pozice.

- Jak na tento souboj vzpomínáte?

Teď už s úsměvem, ale dal mi teda zabrat, ten Minařík! Totálně jsem se vydala jak po stránce fyzické a psychické, tak i z relativně slušných zásob článků. To byl fakt boj! Když už jsem si myslela, že mám vyhráno, začaly mně chodit zprávy od holek. Třeba Květa Cinglová mně napsala alarmující zprávu: „Minařík zase útočí! Co budeš dělat!“ No, co jsem mohla dělat: psát, psát a psát.

- Koho jste považovala za největšího soupeře, či soupeřku?

Všech prvních pět bylo strašně silných, ale největší strach jsem měla z Bětky Dyčkové. Já jsem pořád čekala, že začne nějak razantněji útočit, ale stále se relativně nic nedělo. Když jsme se později na různých serverech označily jako „přátelé“ a začaly spolu komunikovat, tak jsem jí napsala takový ustrašený vzkaz – že se bojím, že už nevím, co mám psát, a že Bětka určitě zaútočí. A ona mi k tomu napsala komentář: „Kdepak, já jsem tak vyšťavená, že útočit rozhodně nebudu.“ Po této zprávě jsem se tak trochu zklidnila.

- Nezaregistrovala jste poté, co jste se stala celkovou vítězkou a výherkyní hlavní ceny, určité závistivé pohledy?

Ne, to si nemyslím. Třeba Květa Cinglová a Isabela Moravcová mně hned gratulovaly a fakt mně to moc přály. A vždycky mě podporovaly v mém snažení: „Pořád říkaly – musíš, ty na to máš!“

- Vidím, že jste si vybrala docela slušný mobilní přístroj značky Samsung za pěkných 7.738,- Kč…

Ano, já jsem chtěla mobil, který toho umí již opravdu hodně, a tak jsem si k výhře ještě něco připlatila a koupila si ho přes internet. Ale teď si nejsem úplně jistá, zda přijdu na kloub všem jeho funkcím.

- Nový mobilní přístroj jste vybírala poměrně dlouho. Co se odehrávalo ve Vašem vnitru?

No, já jsem to moc neřešila, a to i z toho důvodu, že jsem měla můj starý dobrý telefon, který jsem měla hrozně ráda, i když mně pořád nefungoval. Ale byl to můj vyprošený miláček. Takže mě poměrně dlouho netrápilo to, že mám starý klump a mohla bych si pořídit úplně nový přístroj. Potom jsem neměla vůbec představu o tom, co momentálně nabízí trh, a tak jsem se poměrně dlouho zorientovávala. A když jsem se jakž takž zorientovala, přišly určité zdravotní problémy, musela jsem do nemocnice… Ale to by byla – myslím mé zdraví, samostatná a docela obsáhlá kapitola.

- Na co jste se těšila více před předáním ceny – na blížící se prázdniny nebo na nový mobilní přístroj?

Řekla bych, že na blížící se prázdniny s krásným novým mobilem.

Díky za rozhovor a přeji Vám krásné chvíle s krásným mobilem.

Libor Pošta

Libor Pošta
18. 06. 2010, 11:19


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vendelín
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

45.76%

Spíše ano
graf

17.28%

Spíše ne
graf

14.64%

V žádném případě
graf

22.31%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1591
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát