Dnes je středa 8. května 2024 Přesný čas: 00:00:00

Slánské sokolky sklízely úspěchy na župních přeborech

Kliknutím zvětšit
Reprezentace slánského Sokola na župních přeborech v atletice. Foto Libor Dobner

Župní přebory Sokolské župy Budečské pokračovaly 1. května závody v gymnastice v Kladně. Slaný reprezentovalo 19 účastnic, které přivezly celkem 13 diplomů. V kategorii I. to byly Mia Gabštůrová 1. místo šplh, Simona Holečková 2 místo gymnastika, Kateřina Homolová 3 místo gymnastika, v kategorii II. Kateřina Sýkorová 1. místo gymnastika, Anna Fialová 2. místo gymnastika, Eliška Kalíková 3. místo gymnastika, Kateřina Sýkorová 2. místo šplh. v Kategorii III. Anna Borová 2. místo gymnastika, Marie Klabíková 2. místo šplh. V kategorii IV Markéta Fialová 3 místo gymnastika, Anna Kučerová 2 místo šplh, Markéta Fialová 3. místo šplh. V kategorii dorostenek byla Katarína Hanzalíková v gymnastice druhá.

Dne 8. května se bojovalo o diplomy v závodech v atletice na slánském atletickém stadionu. Za Slaný startovalo 33 závodnic. V kategorii I. získala Simona Holečková 2. místo a Mia Gabštůrová 3. místo. V kategorii II Kateřina Sýkorová 2. místo a Nela Sekeráková 3. místo. V kategorii II. Anna Borová 1. místo, Kateřina Mužíková 3. místo.V kategorii IV. byla Markéta Fialová druhá a Anna Kučerová třetí.

Ve dnech 27. – 29. května se v Pardubicích konaly Přebory ČOS mladšího žactva. Slaný tu reprezentovaly dvě závodnice a jako dozor s nimi přijely Kája Kroufková, paní Holečková a pan Sýkora. V kategorii I. (plavání, šplh, gymnastika, atletika) byla Simona Holečková celkově 24 z 32 závodnic. V kategorii II. (dtto) skončila Kateřina Sýkorová na 13. místě ze 34 závodnic.

Dne 6. června uspořádaly cvičitelky Sokolské všestrannosti pro své mladší a starší žákyně oddílové závody ve sportovní gymnastice. Soutěžilo 33 děvčat ve 3 kategoriích. V kategorii I. mladších žákyň byla na 1. místě Emma Hafenrichterová, 2. Mia Gabštůrová a 3. Adéla Bernášková. V kategorii II. mladších žákyň pak stupně vítězů obsadily 1. Anna Opičková, 2. Aneta Szigeti a 3. Emma Kučabová. Ze starších žákyň získala nejvíce bodů Viola Růžičková před Andreou Szigeti a Klárou Mösnerovou

Všem zúčastněný ve výše uvedených soutěžích gratulujeme a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci naší TJ a města Slaného.