Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. listopadu 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu!

  Nejsem určitě sama, když řeknu, že jsem se za život několikrát znovu narodila. Vyhnula jsem se vlastní smrti? Zmařila jsem osudu plány? Nebo si ze mě osud jen střílel?

Každý si karty osudu mícháme sami, ale já je postupně ztrácím. Kdo ví kam se mi ztratilo červené eso, ve skříni není, v zásuvce také ne, kde jen může být? Tluče mi uvnitř v těle? Je to taková ta malá věcička co mi buší ostošest? Dejme tomu, že to tak je. Tak mi teď řekněte, kde se mi skrývá zelené eso, jestli má představovat peníze, tak ty nemám opravdu nazbyt. Žaludové eso, k čemu bych mohla přirovnat žaludy? K rozumu? K žárlivosti? Nevím, netuším, co by žaludy mohly znamenat. Co když si teď vytáhnu kulového spodka? Co se stane? Vím já? Já ne, ale osud se mi za zády směje.

Nejednou mě málem srazilo auto, nejednou jsme se o fous vyhnuli autonehodě. Nedávno mě málem srazil autobus v Kvilicích, nějak jsem nedávala pozor a byla jsem zamyšlená. Měla jsem sice umazanou jen bundu, protože se o mě otřel, ale proč mě nesrazil? Vždyť to bylo jen o vlásek. Unikám smrti každý den. Každé ráno vstávám s úsměvem a děkuji všem svatým, že mi dovolili prožít další den. Co bude, až jednoho dne usnu a už se neprobudím? Nicota? Mám strach z nicoty. Je to jen tma a já se tmy bojím. I když je to trapné a nepochopitelné, já se bojím. Pokud můžu tak svítím lampičkou, světlem nebo mobilem. Jen k spánku potřebuji tmu, když spím tak jsem v jiném světě. Ve světě, kde je vše lepší. Nebo to tak snad není? Kdyby neexistovaly noční můry, tak bych zaspala život.

Proto bych teď chtěla zakřičet: ,,Živote zpomal! Nestíhám!“. Nemám v plánu v nejbližší době umřít a když si pro mě Smrt přijde, tak jí ztupím kosu!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
I taková kačenka pohozená na ulici, může zmařit nejeden život...

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 23:38


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Xénie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.71%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.52%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2232
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát